کد خبر: 1087173 A

هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از وضعیت قرمز استان هرمزگان و جزیره کیش و همچنین لزوم عدم سفر به این استان هشدار داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، امروز سه‌شنبه 18 خردادماه فرهاد ابول‌ نژادیان با توجه به درگیری زیاد در استان هرمزگان و قرمز شدن شهرهای زیادی از این استان، اظهار کرد: از مردم خوزستان می‌خواهیم به این استان به‌ویژه جزیره کیش که اکنون روزانه 5 پرواز به خوزستان دارد، سفر نکنند.

او با بیان اینکه اعمال محدودیت در خصوص سفر به جزیره کیش در ستاد استانی مدیریت کرونا تصمیم‌گیری خواهد شد گفت: از استاندار خوزستان درخواست کردیم مطابق قوانین بین‌المللی، مسافران شهرهای قرمز دو هفته قرنطینه شوند یا در خوزستان در خصوص مسافرت به جزیره کیش تجدیدنظر و محدودیت اعمال شود که این موضوع در ستاد استانی مدیریت کرونا، مطرح و بحث خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، افزود: در حال حاضر عسلویه در استان هرمزگان نیز بسیار درگیر شده است. با توجه به اینکه کارکنان زیادی به‌صورت موقت از خوزستان به عسلویه سفر می‌کنند و پس از ۱۴ روز کار به خوزستان برمی‌گردند، از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درخواست کردیم که یا شرایط انجام تست برای این کارکنان را قبل از برگشت به خوزستان مهیا کنند و یا محدودیت تردد ایجاد شود.

وی در پایان با تأکید مجدد از عدم سفر به استان هرمزگان به‌ویژه جزیره کیش گفت: از مردم خوزستان درخواست می‌کنیم تا حد امکان به جزیره کیش سفر نکنند. خواستار این هستیم که محدودیت تردد برای افرادی که به عسلویه می‌روند نیز ایجاد و احتیاط لازم انجام و مراقبت صورت گیرد. این افراد با کوچک‌ترین علامت باید به مراکز منتخب مراجعه کنند یا در صورت علامت‌دار بودن برنگردند تا دیگران را درگیر نکنند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر