کد خبر: 1077556 A

دبیر شورای سلامت اهواز خبر داد؛

دبیر شورای سلامت اهواز با بیان اینکه تاکنون هیچ مشکل و عوارض خاصی بعد از تزریق واکسن کرونا مشاهده نشده است، گفت: موجودی واکسن تمام شده و منتظر ارسال محموله جدید هستیم که چهارشنبه به دست ما خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، مهران احمدی بلوطکی در خصوص آخرین وضعیت کرونا و ادامه واکسیناسیون سنین ۷۰ سال به بالا در گفت‌وگو با ایلنا اظهار کرد: حدود ۲۴ ساعت موجودی واکسن کرونا تمام شده و منتظر ارسال محموله جدید هستیم که چهارشنبه به دست ما خواهد رسید.

وی افزود: در حوزه غرب اهواز نزدیک ۸۵ درصد سنین ۸۰ سال به بالا، ۷۰ درصد ۷۵ تا ۷۹ سال و ۵۰ درصد سنین ۷۰ تا ۷۵ سال واکسینه شده‌اند و به‌محض رسیدن محموله جدید واکسن گروه‌های مذکور ظرف مدت کمتر از یک هفته تمام و وارد گروه‌های سنی دیگر خواهیم شد.

دبیر شورای سلامت اهواز با بیان اینکه اوایل به دلیل ماه رمضان و ترس از عوارض واکسن مراجعه برای تزریق واکسن کمتر بود، گفت: با پیشرفت کار اعتماد مردم به واکسیناسیون و استقبال بیشتر شده است. همچنین مراکز بهداشت تا رسیدن محموله جدید واکسن در حال ثبت‌نام و تشکیل پرونده الکترونیکی برای شهروندان هستند.

وی با اشاره به روند نزولی ابتلا به بیماری کرونا و شکننده بودن آن، تصریح کرد: با توجه تجمعات و دید بازدیدهای عید فطر و امکان خیز جدید بیماری، منتظریم که ظرف ۱۰ روز آینده وضعیت به چه سمتی پیش می‌رود.

احمدی بلوطکی از سالمندان خواست به پرسنل بهداشت و واکسن اعتماد داشته باشند و ادامه داد: شهروندان در صورت بروز هرگونه علائمی بعد از تزریق واکسن کرونا با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۴۸۴۴ تماس گرفته و از راهنمایی‌های کارشناسان ما استفاده کند.

دبیر شورای سلامت اهواز در پایان خاطرنشان کرد: نزدیک به ۱۲۰ هزار دوز واکسن کرونا در استان تزریق شده که ۲۰ هزار دوز آن مربوط به غرب اهواز است و تاکنون هیچ مشکل و عوارض خاصی به‌جز علائم تب و سردرد خیلی خفیف که عادی است نداشته‌ایم.

خبرنگار: سروش یوسفی

شورای سلامت اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر