کد خبر: 1072359 A

استاندار خوزستان مطرح کرد؛

استاندار خوزستان در نشست قرارگاه مسکن استان، از موافقت واگذاری ۵ هزار واحد مسکونی آسیب ‌دیده بندر امام خمینی به بنیاد مسکن به‌منظور رفع ساخت‌وساز و همچنین بررسی اختلاف نظر مردم و وزارت نفت در برخی از املاک و زمین‌های شهرستان لالی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، قاسم سلیمانی دشتکی امروز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه در نشست قرارگاه مسکن استان که با حضور معاون اول وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: تمام پیشنهاد‌ها اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان، در این جلسه با دید مثبت کارشناسی به تصویب رسید.

وی افزود: همچنین موافقت شد زمین‌های ساخت ۵ هزار واحد آسیب دیده از آبگرفتی در بندر امام، باقیمت منطقه‌ای به بنیاد مسکن واگذار شود تا مانع اصلی ساخت واحدهای مذکور برداشته شود.

استاندار خوزستان با اشاره به تعدادی املاک و زمین‌های شهرستان لالی و اختلاف نظر وزارت نفت با مردم گفت: اختلاف نظرهایی بر سر تعدادی از زمین‌ها و املاک شهرستان لالی وجود دارد که از حدود ۸۰ سال پیش در مالکیت مردم بود و وزارت نفت به دلیل معادن نفتی که در این منطقه وجود داشت آن‌ها را تملک خود درآورد. بعد از مدتی این زمین‌ها و املاک عودت داده شد ولی برای واگذاری به مردم منع قانونی داشت.

وی با بیان اینکه این املاک تا سقف ۲۵۰ متر مسکونی کارشناسی و به قیمت منطقه‌ای واگذار خواهند شد، تشریح کرد: تا ۲ هفته دیگر بحث کارشناسی زمین‌ها و املاک به پایان خواهد رسید و بعد از جلسه نمایندگان شهرستان لالی با معاون وزیر راه و شهرسازی راهکاری برای حل مشکل ارائه و تأمین اعتبار نیز خواهد شد.

 

استاندار خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر