کد خبر: 1070175 A

در گفت و گو با ایلنا تشریح شد؛

کارشناس و پیشکسوت فوتبال خوزستان، گفت: فولاد دیشب در مقابل الوحدات اردن بدون برنامه مشخصی بازی کرد، دل سپردن به بازی از کناره‌ها و اوت‌های دستی آبشک و بازی مستقیم نمی‌توانست راه ‌حلی منطقی جهت رسیدن به دروازه نماینده اردن باشد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، امین یزدانی در خصوص دیدار شب گذشته فولاد خوزستان و الوحدات اردن، در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: در دیدار شب گذشته، در حالی که شاگردان جواد نکونام باید یک بازی منطقی و حساب شده را در دستور کار قرار می‌دادند اما بسیار احساسی و شتاب‌زده عمل کردند.

او با بیان اینکه بازیکنان بسیار شتاب‌زده و باعجله کار را دنبال کردند گفت: خستگی و فرسودگی در نحوه بازی لوسیانو و‌ پاتوسی کاملاً مشخص بود و همین امر شتاب‌زدگی در ضربات آخر و عدم دقت کافی را به همراه داشت.

کارشناس و پیشکسوت فوتبال خوزستان افزود: کادر فنی از ابتدای فصل نتوانست جایگزین مناسبی را برای این دو بازیکن داشته باشد. هرچند که در برخی از بازی‌ها ساسان انصاری می‌توانست جایگزین نسبتاً مناسبی برای استراحت دادن به شیمبای 37 ساله باشد اما این مهم محقق نشد.

او می‌گوید: تیمی که با 5 امتیاز دور رفت را به پایان رساند، بدون شک باید در دوره برگشت عملکرد مناسب‌تری از خود نشان دهد در حالی که فولادی‌ها 3 بازی دور برگشت را با یک گل زده و 4 گل خورده بدون امتیاز واگذار کردند و این نشان از عدم آنالیز تیم‌های مقابل از سوی کادر فنی را دارد.

یزدانی با انتقاد به عملکرد کادر فنی و در رأس آن سرمربی تیم عنوان کرد: کادر فنی و در رأس آن نکونام‌، نتوانستند یک استراتژی مناسبی برای سه دیدار سرنوشت‌ساز دور برگشت داشته باشد. تیمی که در چند بازی تعیین کننده تا دقایق پایانی تیم برتر میدان بود، برنامه‌ای برای کنترل و اداره بازی نداشت و با مشکل تاکتیکی و فنی مواجه بود.

این کارشناس فوتبالی خاطرنشان کرد: در تورنمنت‌های ورزشی هیچ‌گاه به تیمی که خوب و زیبا بازی کند امتیاز نمی‌دهند و تنها نتیجه نهایی تیم برتر را معرفی می‌کند و

تیمی موفقیت را به آغوش خواهد کشید که در دو فاز دفاع و حمله توازن و هماهنگی داشته باشد که متأسفانه فولاد از این مهم بی‌بهره بود.

وی در ادامه با اشاره به نقاط قوت فولاد خوزستان، نماینده ایران گفت: نقطه قوت فولاد استحکام در خط دفاعی بود، چراکه خط دفاعی فولاد که در لیگ داخلی عملکرد بسیار مطلوبی داشت، ناگهان در دور برگشت از هم پاشید. بسته بودن پنجره نقل و انتقالات به‌منظور توجیه نتایج بد و نامطلوب دور برگشت بازی‌ها یک بهانه هست و خستگی و بازی‌های فشرده و همچنین فرسایشی نیز برای تمامی تیم‌ها یکسان بود.

برانکو با دو پنجره بسته با ۱۳ بازیکن به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید، الوحده امارات هم مانند فولاد در پلی‌آف مقابل الزورا عراق بازی کرد و مستقیم به گوا هند پرواز کرد، آن‌ها علاوه بر دو بازی مقابل الریان و گوا، حتی پرسپولیس را هم شکست دادند و با ۱۳ امتیاز پس از پرسپولیس، نخستین تیم دوم گروه‌های پنج‌گانه غرب آسیا بودند که به مرحله یک‌چهارم نهاییِ آسیای باختری صعود کردند.

وی شروع خوب فولادی‌ها و پایان دراماتیک آن‌ها را حاصل کادری بی‌تجربه در چنین سطحی دانست و تصریح کرد: کادر فنی فولاد در دور برگشت خنثی عمل کرد، زیرا نه‌تنها در دور برگشت حریفانش را آنالیز نکرده بود بلکه توانایی‌ها و کارایی بازیکنان خود را نیز در این رقابت ها نشناخته بود. اگر روی نیمکت فولاد آرامش وجود داشت، بدون شک کادر فنی آن را به درون زمین منتقل می‌کرد، اما چنین آرامشی روی نیمکت فولاد به‌ویژه در سه دیدار آخر دیده نمی‌شد.

 بازیکنان فولاد در آخرین دیداری که باید بدون استرس و با تمرکز بالا پشت سر می‌گذاشتند با تمام کادر فنی به‌شدت دچار استرس بودند. تقابل‌هایی را که می‌توانستند با پیروزی از زمین خارج شوند و باروحیه مضاعف به بازی‌های لیگ قدم بزارند، به تیم معمولی الوحدات اردن هم باختند.

وی در پایان این مسیر را تجربه‌ای تلخ اما گران‌بها برای بازیکنان و کادر فنی و مدیریتی فولاد دانست و تأکید کرد: باید ازآنچه در ریاض اتفاق افتاد درس گرفته شود و از دل چنین تجاربی بتوانند برای فصل آینده لیگ قهرمانان برنامه‌ریزی مدون‌تر و بهتری داشته باشند استفاده  لازم را ببرند.

بازیکنان و ‌سایر عوامل فنی و مدیریتی فولاد باید از این تجربه‌ها در راستای رقابت‌های حذفی و به‌ویژه لیگ برتر به‌خوبی استفاده کنند تا با رقم زدن نتایج مطلوب و درخور منزلت باشگاه مدرن فولاد و فوتبال ریشه‌دار خوزستان، دل مردم عاشق‌پیشه این خطه فوتبال خیز کشور را شاد کنند، چراکه فولاد مردان خوزستانی از چنین توان و‌ پتانسیلی برخوردار هستند.

 

خبرنگار: سالار قاسم پور

کارشناس فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر