کد خبر: 1069101 A

بازرس کانون کارگران ساختمانی خوزستان عنوان کرد؛

بازرس کانون کارگران ساختمانی استان خوزستان و رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان آبادان از سردرگمی کارگران در مراکز درمانی در پی حذف دفترچه کاغذی انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، امروز سه‌شنبه 7 اردیبهشت‌ماه، سیدامید هاشمی به مناسبت فرارسیدن هفته کار و کارگر به بخشی از دغدغه‌های جامعه کارگری اشاره و اظهار کرد: درحالی‌که حذف دفترچه‌های کاغذی تأمین اجتماعی و پدیدار شدن طرح دفترچه بیمه الکترونیک با استقبال جامع کارگری روبه‌رو شد اما عدم تمدید دفترچه‌های کاغذی از اول اسفند و همچنین عدم امکان پذیرش بدون دفترچه توسط مراکز درمانی، بسیاری از بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی که غالباً کارگران و بازنشستگان بشمار می‌آیند دچار مشکل هستند.

وی با اشاره به ازدحام جمعیت در شعب تأمین اجتماعی گفت: ازدحام جمعیت مراجعه‌کنندگان به شعب تأمین اجتماعی، خطر افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا را بیشتر کرده است.

این فعال کارگری افزود: برخی به‌ منظور پرهیز از قرار گرفتن در تجمع، ناچار هستند که به مراکز خصوصی طرف قرارداد با تأمین اجتماعی مراجعه کنند، که این امر هم مشکلات منحصر به خودش را دارد چرا که برخی از پزشکان و داروخانه‌ها به بهانه دسترسی نداشتن به سیستم الکترونیکی، هزینه‌های درمان و دارو را از بیمه شده به‌ صورت آزاد دریافت می‌کنند.

وی می‌گوید: همزمان با شدت گرفتن موج چهارم ویروس کرونا، گزارش‌هایی از طرف برخی بیماران که غالباً کارگران و بازنشستگان هستند، به گوش می‌رسد که این اتفاق تأسف‌بار را تأیید می‌کند که مراجعه‌کنندگان به مراکز درمان خصوصی و داروخانه‌ به بهانه متصل نبودن به سیستم الکترونیکی، مجبور به پرداخت هزینه به‌طور آزاد هستند. متأسفانه هیچ‌کسی هم در این زمینه پاسخگو نیست.

هاشمی در ادامه ضمن درخواست از مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان، به‌منظور پیگیری این مهم خاطرنشان کرد:  پزشکان و داروخانه‌های طرف قرارداد با تأمین اجتماعی، اجازه ندارند به بهانه نداشتن دفترچه یا وصل نبودن سیستم الکترونیکی از بیماران پول‌های زیاد دریافت کنند. این کار خلاف قانون و ممنوع است و باید با این پزشکان برخورد شود.

وی در پایان گفت: از سازمان نظام پزشکی کشور، تأمین اجتماعی و مسئولان انتظار می‌رود که باتوجه به ضرورت نیاز جامعه به بحث درمان و تأمین هزینه‌های آن، نظارت خود را بر مراکز درمانی و پزشکان برای ارائه خدمات رایگان بیشتر کنند.

بازرس کانون کارگران خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر