کد خبر: 1068700 A

دیدارِ برگشت دو تیم فولاد خوزستان و السد قطر از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم قطری خاتمه یافت.

به گزارش ایلنا از خوزستان، دومین بازی از دور رفت مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در گروه D، امشب، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض بین دو تیم فولاد خوزستان و السد قطر برگزار شد.

فولاد در این دیدارِ مرگ و زندگی با تغییراتی اندک نسبت به بازی‌های گذشته، با ترکیب: محسن فروزان، عارف آقاسی، موسی کولیبالی، مجتبی نجاریان، مهران درخشان مهر (۲۹- وحید حیدریه)، محمد آبشک، محمد زبیر نیک‌نفس، آیاندا پاتوسی، فرشاد احمدزاده، ساسان انصاری و لوسیانو پریرا بازی را آغاز کرد.

شاگردان نکونام که پس از شکست ناباورانه مقابل النصر عربستان به رده سوم جدول سقوط کرده بودند، حساسیت این بازی را به‌خوبی درک کرده و سعی در گرفتن نبض بازی از حریف داشتند.

در این نیمه شاهد یک بازی قدرتی و سرعتی از سوی هر دو تیم بودیم و علیرغم خلق موقعیت‌هایی توسط مهاجمین دو رقیب، هیچ گلی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا شاگردان نکونام و ژاوی، نیمه نخست این دیدار را با نتیجه صفر بر صفر به رختکن بروند.

شروع نیمه دوم نیز با یک بازی متعادل از سوی طرفین آغاز شد و بازیکنان میانی هر دو تیم سعی داشتند با جنگندگی میانه میدان را تصاحب کرده و مهاجمین خود را تغذیه کنند.

در این نیمه، هر دو تیم اشتباهات فاحشی داشتند ولی این فولادی‌ها بودند که با عدم تمرکز لازم، فرصت گل اول و انگیزه پیروزی را به یاران ژاوی اهدا نمودند.

السد در این بازی تیمی نبود که شکست‌ناپذیر باشد، ولی شاگردان نکونام نتوانستند آنچه از این تیم انتظار می‌رفت را برآورده کنند و با اشتباهات مکرر و فرصت سوزی‌های یکی پس از دیگری، سه امتیاز با ارزش را تقدیم حریف کردند.

سانترهای بی‌دقت، پاس‌های بی‌کیفیت و عدم داشتن برنامه‌ای مشخص، فولاد را از یک تیم مدعی به دور کرده بود تا این تیم دومین شکست خود در این رقابت‌ها را تجربه کند.

در این گروه، النصر با قبول شکست ۲ بر ۱ از الوحدات اردن، صدر جدول را به السد ۱۰ امتیازی تحویل داد و خود با ۸، فولاد ۵ و الوحدات نیز با ۴ امتیاز رده‌های بعدی گروه D را به خود اختصاص دادند.

 

 

 

 

فولاد خوزستان و السد قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر