کد خبر: 1068491 A

نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۹ ، صورت گرفت؛

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی استان خوزستان از افرایش ۵۰ درصدی جوجه ریزی در این استان نسبت به فروردین ماه سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان، بهمن جوشن با بیان اینکه میزان فعالیت و جوجه ریزی واحدهای پرورش مرغ گوشتی در سال 99 نسبت به سال ما قبل آن افزایش داشته است، افزود: در سال 99 بیش از 55 میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای پرورش مرغ گوشتی در سطح استان انجام شده است که نسبت به سال قبل حدود 6 درصد افزایش دارد.

جوشن در ادامه گفت: در فروردین‌ماه سال جاری نیز این افزایش ادامه داشته و شاهد رشد 50 درصدی جوجه ریزی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم.

وی افزود: این افزایش جوجه ریزی و تراکم، نیاز به نظارت‌های بیشتر دامپزشکی داشته که کارشناسان ادارات دامپزشکی در سطح استان با انجام نظارت‌های بهداشتی مستمر و شبانه‌روزی باعث جلوگیری و کنترل بیماری در فارم های پرورش مرغ گوشتی گردید که در نتیجه باعث تولید محصول نهایی و سالم برای مصرف‌کنندگان عزیز را فراهم آوردند.

شایان ذکر است بیش از 800 واحد پرورش مرغ گوشتی فعال در استان خوزستان وجود دارد که نظارت بهداشتی بر فعالیت تمامی واحدهای پرورش توسط دامپزشکی استان صورت می‌پذیرد.

 

دامپزشکی خوزستان جوجه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر