کد خبر: 1066857 A

ایلنا از خوزستان گزارش می‌دهد؛

بخشدار بخش سوسن شهرستان ایذه گفت: به دلیل رسوبات زیاد در آب، بسیاری از روستاییان ایذه عمل باز کلیه انجام داده‌اند. آب شرب مصرفی در این مناطق همان آب مشترک میان انسان و دام است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از استان خوزستان، آب مشترک میان انسان و حیوان، آب شور چاه و نبود امکانات آب‌رسانی، چیزی به نام کلیه و مجاری ادراری سالم برای انسان باقی نمی‌گذارد.

بنا به گفته برخی از اهالی نواحی روستایی شهرستان ایذه ،آب شرب مصرفی آن‌ها همان آب مشترک میان انسان و حیوان است. آبی که باعث بروز بیماری‌های عفونی، اسهال و استفراغ و در بسیاری از موارد تشکیل سنگ کلیه می‌شود .

مرادی بخشدار سوسن ضمن تائید این گفته‌ها به خبرنگار ایلنا گفت: در روستای «آب بید» به دلیل عدم سلامت آبی، بیشتر مردم این روستا عمل باز کلیه انجام داده‌اند. آبی که مرکز بهداشت آن را ناسالم می‌داند.

وی افزود: در برخی دیگر از روستاها مثل «ده شیخ » به دلیل شوری آب، تانکرهای آب‌رسانی پس از مدتی از وسط، دو نیم و منفجر می‌شوند.

این در حالی است که فاصله برخی از این روستاها با آب کارون به پنجاه متر هم نمی‌رسد  و شاید تنها دلیل این مشکل، سوء مدیریت و بی‌توجهی به‌سلامت جامعه توسط مسئولان مربوط است.

بی آبی خوزستان

بی آبی خوزستان

سنگ کلیه

سنگ کلیه

 

 

نویسنده: بهنام رضایی مالمیر

مشکلات آب ایذه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر