کد خبر: 1065840 A

ظهر امروز اتفاق افتاد؛

کارکنان آبفا اهواز در اعتراض به عدم پرداخت معوقات حقوقی و همچنین کارکنان آبفا روستایی خوزستان در اعتراض به ادغام این شرکت با آبفای شهری خواستار پرداخت معوقات حقوقی و حق بیمه خود شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امروز سه‌شنبه ۳۱ فروردین‌ماه کارکنان آبفا اهواز و تعدادی از کارکنان آبفای روستایی خوزستان برای پیگیری مطالبات و معوقات خود مقابل ساختمان شرکت آب و فاضلاب اهواز دست به تجمع اعتراضی زدند.

یکی از کارگران با انتقاد از ادغام آبفا روستایی و شهری به خبرنگار ایلنا گفت: از سال گذشته که ادغام شدیم ساختمان آبفا روستایی متروکه شده و نیروها نیز به مکان‌های مختلف منتقل شدند. حقوق کارکنان آبفا شهری به‌موقع پرداخت می‌شود، ولی حقوق آبفا روستایی به تعویق می‌افتد و این تبعیض آشکار است.

کارکنان آبفای اهواز نیز می‌گویند: درآمد آبفا بالا است؛ چرا حقوق ناچیز کارکنان عقب می‌افتد. حقوق بهمن و اسفند سال گذشته پرداخت نشده و فردا نیز که موقع پرداخت حقوق جدید است، ۳ ماه طلبکار می‌شویم. فردا دوباره برای پیگیری مطالبات خود تجمع خواهیم کرد و تا رسیدن به نتیجه دست از تجمع بر نخواهیم داشت.

یکی از کارگران افزود: بارها به ما وعده داده‌اند، ولی هیچ‌کدام عملی نشد، کارکنان از وعده خسته شده‌اند.

وی ادامه داد: حدود ۸ ماه حق بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی برای کارکنان پرداخت نشده است. یکی از همکارانم به بیماری ‌ام اس مبتلا است، چگونه بدون حقوق و بیمه به خرج و مخارج درمان خود برسد.

آن‌ها می‌گویند: بعد از سال‌ها کار ما را زیر نظر پیمانکار برده‌اند درصورتی‌که خلاف قانون است. هیچ‌کس به فکر ما نیست و هرماه خود کارگران هزینه‌ای را جمع می‌کنند و نماینده‌ای از طرف کارکنان برای پیگیری مشکلات به تهران می‌رود.

گفتنی است، این کارگران در پایان خواستار پیگیری مطالبات خود از سوی استاندار خوزستان شدند.

آبفا (3)

آبفا (1)

آبفا (4)

آبفا روستایی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر