کد خبر: 1064883 A

سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر خبر داد:

سرپرست فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر، ضمن انتقاد از عدم استفاده ماسک در برخی از نقاط شهرستان، از سیر صعودی آمار ابتلا و افزایش دو برابری آمار فوتی‌های ناشی از این ویروس و همچنین تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر، فریدون بندری امروز 29 فروردین در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان، اظهار کرد: روند ابتلا به کرونا در شهرستان بندر ماهشهر سیر صعودی به خود گرفته و ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در این شهرستان تکمیل شده است.

او با اشاره به آمار فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در این شهرستان گفت:متأسفانه آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در شهرستان نسبت به هفته گذشته 2 برابر شده است و شهروندان باید با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی باعث توقف این روند شوند.

فرماندار شهرستان بندر ماهشهر با انتقاد از عدم استفاده ماسک در برخی از مناطق شهرستان عنوان کرد: میزان استفاده از ماسک در بندر امام خمینی(ره) و شهرک طالقانی مطلوب نیست و این وضعیت باید تغییر کند.

وی همچنین در ادامه به موضوع ظرفیت کارکنان ادارات و دستگاه‌های دولتی اشاره و توضیح داد: بر اساس دستور استاندار خوزستان، ادارات و دستگاه‌ها می‌توانند با ۳۰ درصد ظرفیت خود فعالیت کنند و‌ اداراتی نیز که تعداد ارباب‌رجوع بسیار کمی دارند می‌توانند کارکنان خود را با هماهنگی به کمتر از ۳۰ درصد کاهش دهند به شرط آنکه این موضوع باعث تجمع و اختلال در خدمات‌دهی به مراجعه‌کنندگان نشود.

بندری با تقدیر از همکاری شرکت‌های پتروشیمی و بهداشت و درمان صنعت نفت به‌منظور راه‌اندازی آزمایشگاه تست PCR، گفت: شبکه بهداشت و درمان بندر ماهشهر، بحث دریافت مجوزهای لازم را هرچه سریع‌تر پیگیری کند که تا دو روز آینده شاهد راه‌اندازی آزمایشگاه تست مولکولی در شهرستان باشیم.

رئیس ستاد مقابل با کرونا شهرستان بندرماهشهر در پایان افزود: با توجه به گرمای هوا و روند افزایشی تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز نمونه‌گیری، لازم هست شبکه بهداشت و درمان بندر ماهشهر، با همکاری صنایع پتروشیمی نسبت به تجهیز و راه‌اندازی مرکز نمونه‌گیری جدید در این شهرستان اقدام کند.

 

فرماندار ماهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر