کد خبر: 1064214 A

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، از اعلام اسامی افراد خاطی شهرداری این شهرستان در ماجرای سوء استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان به مراجع قضایی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان، شکراله سلمان‌زاده با بیان اینکه اسامی افراد خاطی مربوط به واکسن پاکبانان آبادانی، در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت، اظهار کرد: حسب دستور و ابلاغ مقام عالی وزارت، اسامی این افراد به مقامات قضایی کتباً اعلام و همچنین با افراد خاطی در حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان، برخورد صورت گرفت و بعضی از این افراد با دستور مستقیم وزیر بهداشت عزل شدند.

وی با اشاره به عزل افراد خاطی این ماجرا گفت: طبق دستور یاد ‌شده از سوی وزیر بهداشت و درمان؛ معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت آبادان و همچنین مسئول واحد پیشگیری از بیماری‌های این مرکز، بعد از این اتفاق از سِمت خود برکنار شدند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: متاسفانه تعداد ۱۵ نفر از کارکنان و مدیران شهرداری، سهمیه واکسن پاکبانان را دریافت کردند که بعد از متوجه شدن تزریق افراد غیر مرتبط، روند تزریق واکسن را تا شفاف سازی کامل متوقف کردیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بیماران خاص مثل دیالیزی‌ها یا افراد سرطانی، سهمیه واکسن مخصوص به خود را دارند و نیازی نیست که ما از سهمیه پاکبان‌ ها برای آنها استفاده کنیم.

علوم پزشکی ابادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر