کد خبر: 1052867 A

نماینده وزیر بهداشت اعلام کرد:

نماینده وزیر بهداشت در امور اجرایی بیماری کرونا در خوزستان، از آغاز تست گیری کرونا به روش آنتی ژنی خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، علیرضا افشار امروز سه‌شنبه ۲۶ اسفندماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این ۱۳ ماه که از شروع بیماری کرونا در کشور می‌گذرد، استان خوزستان دوره‌های سختی را پشت سر گذاشته. در حال حاضر موج سوم کرونا در استان در حال سپری شدن است.

او ضمن اشاره به زحمات متحمل شده کادر درمان و خستگی‌ناپذیر بودن آن‌ها گفت: در حال حاضر حدود ۲ ماه از پیک سوم بیماری در خوزستان می‌گذرد. خوشبختانه روند حاکم به‌ویژه در جنوب غرب نزولی است.

نماینده وزیر بهداشت در امور اجرایی بیماری کرونا عنوان کرد: نوع جهش‌یافته ویروس کرونا، به‌مراتب خطرناک‌تر و با سرعت انتقال بیشتری سرایت پیدا می‌کند. کسانی که علائم کرونا دارند به‌موقع به مراکز درمانی مراجعه کنند چراکه تأخیر در مراجعه شانس بهبودی را کاهش و مرگ را افزایش می‌دهد.

 وی با اشاره به رهگیری و بیماریابی فعال نیز گفت: این روش مبتنی بر انجام تست هست، بالاترین تعداد تست در روز متعلق به خوزستان است که به ۲ روش pcr و رپید انجام صورت می‌گیرد.همچنین از روز گذشته با استقرار تیمی در استان روش جدید تست مبتنی بر آنتی‌ژن‌ها آغاز شده است.

وی اضافه کرد: طبق تحقیقات انجام شده، این تست از اثربخشی خوبی برخوردار هست و اگر تا ۳ روز آینده در استان به نتیجه مطلوب برسد می‌توان با این روش در کمترین زمان ممکن، بیشترین تست را انجام و به بیماریابی کمک کرد.

وی در پایان در خصوص شایعه واکسن کوبایی توضیح داد: هر نوع واکسنی که وارد کشور شود، بدون شک تأییدیه‌های لازم را توسط سازمان غذا دارو کشور مبدأ، سازمان جهانی بهداشت و همچنین وزارت بهداشت کشور را اخاذ خواهد کرد.

 

 

نماینده وزیر بهداشت در خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر