کد خبر: 1051008 A

ایلنا از خوزستان خبر می‌دهد؛

بخشدار مرکزی ایذه از عدم همکاری برخی روستاییان در عدم برگزاری مراسم جمعی عروسی و تهدید دهیاران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در پی شیوع گسترده کرونا و تعطیلی یک‌ساله تالارهای عروسی در کشور، به‌تازگی برخی از خانواده‌ها بدون توجه به شرایط موجود، اقدام به برگزاری مراسمات جشن در فضای باز می‌کنند.

در تازه‌ترین اخباری که از شهرستان ایذه به دست خبرنگار ایلنا در استان خوزستان رسیده است، از برگزاری مراسمات جشن در کنار تالاب بندان حکایت دارد.

سبزعلی زاده بخشدار مرکزی ایذه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: تمام تلاش ما در کنترل و جلوگیری از برگزاری این‌گونه مراسمات است، اما نمی‌توانیم با مردم درگیر شویم. در بسیاری مواقع مردم واقعا رعایت نمی‌کنند. به‌عنوان مثال وقتی ما ورودی‌های تالاب بندان را می‌بندیم و افرادی برای برگزاری یک مراسم عروسی با لجاجت تمام اقدام به برداشتن موانع کرده و حتی دهیار ما را تهدید می‌کنند، چه کسی مقصر است؟

وی افزود: شاید تصورش سخت باشد که برای برگزاری یک مراسم عروسی در کنار شط بُندان، دهیار ما را تهدید به مرگ هم  کرده‌اند که برای کنترل اوضاع اقدام به اعزام نیروهای انتظامی کردیم.

سبزعلی زاده بیان کرد: ما که نمی‌توانیم با چند هزار نفر درگیر شویم، مردم اگر جان خودشان و عزیزانشان مهم باشد، رعایت می‌کنند.

بخشدار مرکزی ایذه در پایان از مردم بخصوص بزرگان عشایر خواست تا با فرهنگ‌سازی صحیح در میان مردم، با مسئولان در کنترل این ویروس منحوس همکاری کنند.

خبرنگار: بهنام رضایی مالمیر

ایذه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر