کد خبر: 1048678 A

آموزش و پرورش شهرستان ایذه به خبر ایلنا با عنوان« واکنش نماینده ایذه به اعتراضات معلمان پیش‌دبستانی/ ایزدپناه: چرا وزیر به این مشکل ورود نمی‌کند؟» واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، مدیر عامل محترم خبرگزاری ایلنا، بـا سلام و احتـرام  به پیوست جوابیه خبر مندرج در خبرگزاری ایلنا به تاریخ 11/12/99 با عنوان « واکنش نماینده ایذه به اعتراضات معلمان پیش‌دبستانی/ ایزدپناه: چرا وزیر به این مشکل ورود نمی‌کند؟»ایفاد می شود. خواهشمند است طبق قانون مطبوعات جوابیه مذکور در آن خبرگزاری منتشر شود.

« بر اساس قانون، مسیر جذب معلم در آموزش و پرورش به دو روش انجام می‌شود و متقاضیان ورود به این دستگاه می‌توانند یا از طریق شرکت در آزمون سراسری و طی کردن دوره ٤ ساله دانشگاه فرهنگیان به استخدام رسمی آموزش و پرورش درآیند و یا از طریق شرکت در آزمون استخدامی جذب ماده ٢٨؛ به صورت پیمانی در آموزش و پرورش جذب شوند.

در ماده ٢٨ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان این امکان پیش بینی شده است که وزارت آموزش و پرورش با رعایت ضوابط و مقررات در رشته‌هایی که امکان توسعه آنها ازطریق «واحد‌های دانشگاهی فرهنگیان» میسر نیست، از میان دانش‌ آموختگان سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و دانشگاه های سراسر کشور و حوزه‌های علمیه، با شرط گذراندن حداقل دوره یکساله مهارت آموزی در «دانشگاه فرهنگیان» نیروهای مورد نظر خویش را تامین کند.

اختصاص ردیف استخدامی به پذیرفته شدگان آزمون ماده ٢٨ و اخذ مجوز برای جذب معلم از طریق این ماده قانونی، تنها از طریق ابلاغیه های سازمان امور اداری و استخدامی کشوری امکان پذیر است و هیچ نهاد دیگری قادر نیست نسبت به استخدام افراد در هیچ دستگاهی از جمله آموزش و پرورش، بدون مجوز و هماهنگی با آن سازمان اقدام کند. »

آموزش عالی آموزش و پرورش شهرستان مطبوعات وزارت آموزش و پرورش پیش دبستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر