کد خبر: 1048297 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اعلام کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از محموله جدید واکسن کرونا در راه خوزستان خبر داد و بیماران خاص را در اولویت دریافت واکسن دانست.

به گزارش ایلنا از خوزستان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، فرهاد ابول‌ نژادیان به‌عنوان  فرمانده عملیات مقابله با ویروس کرونا در حوزه بهداشت و درمان استان اظهار داشت: محموله جدید واکسن کرونا، در تاریخ سه‌شنبه ۱۹ اسفندماه وارد خوزستان خواهد شد.

وی با بیان اینکه اولویت تزریق واکسن با بیماران دیالیزی خواهد بود، گفت: اولویت تزریق این دُز از واکسن، با بیماران خاص به‌ویژه بیماران دیالیزی خواهد بود. باتوجه به خطر زیادی که در کمین این قبیل از بیماران وجود دارد، آن‌ها جز نخستین گروه‌های دریافت واکسن خواهند بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز اضافه کرد: واکسیناسیون این بیماران در استان خوزستان، قبل از سایر نقاط کشور صورت خواهد گرفت و همچنین برای بیماران ام اس، هموفیلی و تالاسمی هم سهمیه جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه، توقف و کاهش سرعت تزریق واکسن را منوط بر آمار بروز بیماری و مرگ میر در استان دانست و توضیح داد: تا زمانی که این وضعیت در خوزستان برقرار باشد و آمار بروز بیماری و مرگ‌ومیر در استان کاهش پیدا نکند، سرعت واکسیناسیون برای پرسنل بهداشت و درمان و بیماران خاص تسریع خواهد شد.

 ابول نژادیان در پایان، ضمن یادآوری از آغاز تزریق واکسن به جانبازان بالای ۵۰ درصد و ضایعه نخاعی از هفته گذشته، تأکید کرد: روند واکسیناسیون پرسنل بهداشت و درمان خوزستان، با تعداد بیشتری انجام خواهد شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر