کد خبر: 1048229 A

با اعلام سخنگوی وزارت بهداشت؛

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اعلام تند شدن شیب بستری بیماران کرونایی در خوزستان، این استان را به همراه سه استان دیگر دارای بیشترین تعداد مبتلایان و فوتی در هفته گذشته معرفی کرد.

به گزارش ایلنا از خوزستان به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیما لاری با اشاره به وضعیت بحرانی ویروس کرونا در استان خوزستان، گفت: شیب موارد بستری روزانه در استان خوزستان بسیار تند شده است و این شیب در استان‌های چهارمحال بختیاری، قزوین و البرز هم دیده می‌شود و شاهد ایجاد روند افزایشی در موارد بستری بیماران مبتلا به کرونا هستیم.

او با بیان اینکه استان خوزستان در هفته‌های گذشته بیشترین تعداد مبتلایان و افراد بستری شده را به خود اختصاص داده است تصریح کرد: در هفته گذشته بیشترین آمار مبتلایان و بیماران بستری شده را در استان‌های خوزستان، مازندران و چهارمحال بختیاری شاهد بودیم.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه افزود: استان خوزستان در کنار استان‌های مازندران و سمنان،  بیشترین میزان آمار مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری را نسبت به دیگر استان‌ها به خود اختصاص داده است.

وی عمده‌ترین دلایل افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا را عادی انگاری دانست و توضیح داد: متأسفانه عادی انگاری شرایط، سبب شد تا میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایین آید. استان‌های کردستان، قم و گلستان به‌عنوان پایین‌ترین میزان رعایت به توصیه‌های بهداشتی در کشور، شناسایی و معرفی شدند.

لاری خاطرنشان کرد:همانطور که پیش از این هم اعلام شده بود، بین کاهش عمل به توصیه‌های بهداشتی و افزایش موارد ابتلا، بستری و به دنبال آن افزایش موارد مرگ‌ومیر ناشی از کرونا، رابطه مستقیم وجود دارد.

عدم توجه به توصیه‌های بهداشتی و تقارن آن با شیوع ویروس جهش‌یافته انگلیسی، در بسیاری از استان‌ها می‌تواند به‌عنوان زنگ خطری جدی در جهت ایجاد خیز جدید بیماری قلمداد شود.

وی در پایان ضمن ابراز امیدواری از توجه و همکاری مردم گفت: امیدوار هستیم که مردم با پرهیز از هرگونه اهمال در رفتارهای فردی و اجتماعی کمک کنند

تا با تلاش‌های بی‌وقفه همکاران نظام سلامت کشور، مانع از بروز خیز چهارم بیماری باشیم. با تقویت احساس مسئولیت و حساسیت نسبت به ویروس کرونا، شاهد فرارسیدن روزهای کم‌خطر در آستانه سال جدید باشیم.

 

 

سخنگوی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر