کد خبر: 1047206 A

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل هشدار داد ؛

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه گفت: با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و دستور فرماندار شهرستان شوش، برگزاری تور و هرگونه بازدید به مقصد محوطه‌های تاریخی شهرستان به‌ویژه چغازنبیل تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، عاطفه رشنویی اظهار داشت: به‌دنبال انتشار فراخوانی از سوی یکی از گروه‌های گردشگری استان مبنی بر برگزاری تور چهارشنبه‌سوری در جوار محوطه میراث جهانی چغازنبیل لازم دانستم مواردی را به استحضار مردم فهیم شهرستان شوش به‌عنوان نقش‌آوران اصلی حفاظت از میراث جهانی چغازنبیل برسانم.

وی در این‌باره ادامه داد: با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و دستورالعمل ستاد کرونا استان و دستور فرماندار شهرستان شوش، هرگونه بازدید از محوطه‌های تاریخی شهرستان به‌ویژه چغازنبیل تا اطلاع ثانوی ممنوع است؛ بنابراین برگزاری هر توری به مقصد چغازنبیل نیز غیرقانونی و غیرقابل اجرا است.

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه افزود: «براساس پیگیری به‌عمل آمده با واحد حراست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، هیچ‌گونه مجوزی برای برگزاری تور چهارشنبه‌سوری در چغازنبیل صادر نشده است و شرکت گردشگری "مهرگردون" در اقدامی خودسرانه نسبت به انتشار فراخوان دعوت عموم اقدام کرده است که این موضوع توسط مراجع قانونی در حال پیگیری است.

وی در ادامه ضمن آرزوی روزهای خوب توأم با سلامتی و تندرستی برای همه علاقه‌مندان به بازدید از جاذبه‌های گردشگری شهرستان شوش از عموم مردم خواست تا پیش از حصول اطمینان از مجوز برگزاری تور، از ثبت‌نام و یا همراهی هرگونه تور خودسرانه به جد خودداری کنند.

روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان نیز اعلام می‌دارد، با توجه به وضعیت قرمز بیشتر شهرستان‌های استان از حیث شیوع ویروس کرونا و در راستای قطع زنجیره انتقال این ویروس، اداره‌کل استان امسال هیچ‌گونه برنامه‌ای برای برپایی چهارشنبه‌سوری در سطح استان ازجمله پایگاه میراث جهانی چغازنبیل نخواهد داشت.

میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر