کد خبر: 1046109 A

از زمان شیوع ویروس کرونا انجام شد؛

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه هنرمندان در زمان شیوع کرونا رسالت اجتماعی خود را فراموش نکرده‌اند، از اجرای ۲۸۸ برنامه متنوع در فضای مجازی توسط اهالی فرهنگ و هنر خوزستان از زمان شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمد جوروند دوشنبه شب ۱۱ اسفندماه در بخش گفتگوی خبری شبکه خوزستان در خصوص اقدامات انجام شده برای اهالی حوزه فرهنگ و هنر در زمان شیوع کرونا، اظهار کرد: منابع درآمدی هنرمندان از فعالیت‌هایی است که در طول سال انجام می‌دهند که از زمان شیوع کرونا و به دلیل تعطیلی‌های مکرر این‌‌ منابع قطع و آسیب جدی به این حوزه وارد کرده است.

وی با بیان اینکه هنرمندان در زمان شیوع کرونا رسالت اجتماعی خود را فراموش نکرده‌اند، افزود: هنرمندان و فرهیختگان با حضور در فضای مجازی که درآمدی هم برای آن‌ها نداشته به فعالیت‌های اجتماعی خود مانند جشنواره شاهنامه، نقالی، شعرخوانی، تئاتر، شعر و کلیه حوزه‌های فرهنگ و هنر ادامه دادند.

جوروند از اجرای ۲۸۸ برنامه در فضای مجازی و از زمان شیوع کرونا توسط اهالی فرهنگ و هنر خوزستان خبر داد و گفت: یکی از حوزه‌های آسیب دیده در زمان کرونا نیز حوزه مطبوعات و رسانه است که در کنار ستاد کرونا کار اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و هشدار به مردم را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: دولت اقداماتی را برای جبران مشکلات اهالی فرهنگ و هنر انجام داد، در بحث تسهیلات پرداختی به کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از کرونا ۱۵۰ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال با سود ۱۲ درصد پرداخت و باعث اشتغال ۲ هزار و ۲۵۰ نفر شد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: با توجه به تبصره ۱۸ برنامه بودجه کشور در سامانه‌ای به نام تحفه تعداد ۱۹۵ درخواست برای تسهیلات تایید شد که کل مبلغ آن ۱۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بود و تاکنون ۳۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

وی گفت: ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در بحث مشاغل خانگی مبلغ درخواستی داشتیم که ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

جوروند با اشاره به عضویت بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر در صندوق هنر و بیمه هنرمندان، بیان کرد: دولت سهم سه‌ماهه اول سال جاری هنرمندان را از این صندوق پرداخت کرد که مبلغ آن در خوزستان بالغ‌بر ۶ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال بود.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان توزیع هنر کارت بین هنرمندان خوزستانی به مبلغ ۲۰ میلیارد و ۲۶۵ میلیون ریال و ادامه این‌ کار را به‌عنوان یکی دیگر از اقدامات انجام شده برای هنرمندان توسط دولت برشمرد.

وی تصریح کرد: با وجود تمام حمایت‌های دولت خسارت‌های این حوزه به‌طور کامل جبران نشده و خیلی از آموزشگاه‌ها، کانون‌های تبلیغاتی، موسسات فرهنگی و نظیر آن تعطیل هستند.

جوروند د‌ر پایان از مدیران بانکی خواست تا در پرداخت تسهیلات حوزه فرهنگ و هنر سخت‌گیری‌ها را کمتر کنند، چراکه هنرمند آسیب دیده نیاز به کمک دارد تا بتواند به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

خبرنگار: سروش یوسفی

فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر