کد خبر: 1045813 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز از راه‌اندازی مرکز نمونه‌گیری تست سریع کرونا در فرودگاه بین‌المللی شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امرالله مردانی امروز دوشنبه ۱۱ اسفندماه در گفتگو با ایلنا از راه‌اندازی مرکز نمونه‌گیری تست سریع کرونا در فرودگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز توسط مرکز بهداشت شرق اهواز خبر داد و اظهار کرد: در شرق اهواز پنج مرکز برای انجام تست PCR  کرونا و یک اتوبوس آمبولانس در خیابان نادری که یکی از بازارهای مهم اهواز است برای تست سریع کرونا آماده خدمت‌رسانی به شهروندان هستند.

وی با بیان اینکه این مراکز همه‌روزه از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۸ شب فعالیت می‌کنند، افزود: روزانه به‌طور متوسط در مراکز بهداشت شرق اهواز ۵۰۰ تست PCR از افراد دارای علائم کرونا گرفته می‌شود که متأسفانه حدود ۴۰ درصد آن‌ها مثبت است.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: همچنین مأمورین بهداشت بعد از مثبت شدن تست PCR افراد مبتلا به کرونا از خانواده آن‌ها نیز تست سریع کرونا می‌گیرند که به‌طور متوسط تعداد آن‌ها به یک هزار و ۵۰۰ تست در روز می‌رسد و بین ۱۰ الی ۱۵ درصد آن‌ها مثبت است.

وی در خصوص مرکز نمونه‌گیری تست سریع کرونا در فرودگاه بین‌المللی شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز، تشریح کرد: مسافرانی که از اهواز قصد مسافرت به استان‌های دیگر را دارند با ارائه کارت پرواز یا بلیط تست سریع از آن‌ها گرفته می‌شود و در صورت منفی شدن تست می‌توانند به سفر خود ادامه دهند.

وی در پایان از مردم خواست از تردد غیر ضروری پرهیز کنند و با زدن ماسک به قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا کمک کنند.

30

تست کرونا فرودگاه اهواز

خبرنگار: سروش یوسفی

تست کرونا در فرودگاه اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر