کد خبر: 1045508 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، گفت: نباید مربیان پیش‌دبستانی ایذه را به این حال و روز رها کنند. به وزیر گفتم در قالب ماده ۲۸ آن‌ها را جذب کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، به دنبال تحصن‌های پی‌درپی مربیان پیش‌دبستانی شهرستان ایذه در مقابل دفتر عبدالله ایزدپناه نماینده این شهرستان، این نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، بیان کرد: اخبار این مربیان را دنبال می‌کنم و به وزارت آموزش‌وپرورش ابلاغ کردیم که در مورد مربیان پیش‌دبستانی خیلی زود تعیین تکلیف کنید. از آنجایی که خودم فرهنگی هستم شرایط  این مربیان را درک می‌کنم.

وی افزود: مربیانی که به امید جذب در شرایط سخت چندین سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند، چرا آقای وزیر باید آنان را به این حال و روز رها کند؟ حالا هم که بحث خرید خدمت یازده هزار نفر در کشور را پیش کشیده‌اند.

ایزدپناه اظهار کرد: تمام تلاش من و دیگر همکارانم در مجلس این است که مشکل مربیان پیش‌دبستانی حل شود، اگر مشکل این مربیان حل شود، هم آن‌ها به‌حق خودشان می‌رسند و هم قسمتی از بار مشکل بیکاری منطقه از روی دوش ما برداشته می‌شود. باور کنید با توجه به فقر حاکم در منطقه روزانه هزاران نفر برای بحث اشتغال به ما مراجعه می‌کنند. فقط در دفتر مراجعات مردمی  باغملک، چهار هزار نامه درخواست کار توسط همکاران ما ثبت شده است، در نظر داشته باشید در شهری مثل ایذه بالای هشت هزار نامه برای بحث اشتغال تاکنون دریافت کرده‌ایم.

این نماینده مجلس در ادامه عنوان کرد: آرزوی من است که مشکل کاری مربیان پیش‌دبستانی شهرستان ایذه حل شود و تمام تلاش خودم را برای برداشتن موانع بازگشت به کار آنان، خواهم بست و در دیداری که با وزیر آموزش‌وپرورش داشتم پیشنهادم این بود که در چند پارت این مربیان به‌کارگیری شوند. برای مثال، در قالب ماده ۲۸ هرساله تعدادی از این مربیان را آموزش دهیم و وارد بدنه آموزش‌وپرورش کنیم. به وزیر گفتم از هر راهی که می‌شود این مربیان را جذب کنید.

گفتم حالا می‌خواهید درخواست بدهید به مجلس یا در شورای عالی آموزش‌وپرورش این موضوع را مطرح کنید، فقط هر کاری می‌کنید راهی برای حل مشکل این مربیان پیدا کنید تا این‌گونه بلاتکلیف نمانند.

ایزدپناه گفت: سه بار به وزیر تاکید کردم از همین مربیان که نیروهای با تجربه‌ای هم هستند در قالب ماده ۲۸ آموزش دهید و پس از جذب نهایی آن‌ها، راه را برای همیشه برای چنین  ورودی‌هایی به آموزش‌وپرورش ببندید. خوشبختانه وزیر از پیشنهاد من استقبال کرد. به همین خاطر باید منتظر ابلاغیه از طرف وزارت آموزش‌وپرورش باشیم.

در ادامه، عبدالله ایزدپناه، بنا به درخواست مکرر مربیان پیش‌دبستانی شهرستان ایذه برای گفت‌وگوی رو در رو با آنان، به خبرنگار ایلنا خاطرنشان کرد: در اولین فرصت با این مربیان دیدار خواهم داشت.

خبرنگار: بهنام رضایی مالمیر

معلمان پیش دبستانی ایذه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر