کد خبر: 1044718 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد؛

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از درگیری ۸ بیمارستان این شهر با بیماران کرونایی خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، فرهاد سلطانی از آخرین وضعیت بیماری کرونا، در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز، به خبرنگار ایلنا گفت: از شروع پیک جدید بیماری کرونا، تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی زیاد شده و هنوز از تعداد آن‌ها کم نشده است.

او با بیان اینکه در بخش ICU با کمبود تخت مواجه هستیم بیان کرد: همچنان در حال اضافه کردن تخت ICU به بیمارستان‌ها هستیم و در خصوص تخت عادی برای بیماران، مشکل خاصی وجود ندارد.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز، افزود: وقتی آمار بیماری کرونا بالا می‌رود ویروس به‌صورت خودکار جهش پیدا می‌کند و شکل دیگری از بیماری شیوع پیدا می‌کند. متأسفانه ویروسی که در خوزستان غالب شده جهش‌یافته هست و با ویروس اولی متفاوت است.

علائم بیماری و تعداد مرگ‌ومیر کرونا جهش‌یافته با نوع قبلی فرق چندانی ندارد و فقط سرعت انتقال بسیار بالایی دارد. ویروس جهش‌یافته به دلیل شدت سرایت، تعداد زیادی از افراد را روانه بیمارستان‌ها، و خدمات‌دهی را دچار مشکل کرده.

سلطانی در ادامه با بیان اینکه در پیک بیماری قرار داریم و با آمار ثابت روزانه روبرو هستیم، توضیح داد: در حال حاضر بیمارستان رازی، امیرالمؤمنین، سینا، گلستان، امام خمینی (ره)، فاطمه الزهرا، بقایی و علامه کرمی در اهواز، درگیر بیماران کرونایی هستند.

وی گفت: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بیش از ۲۵۰ تخت ICU در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد که بلافاصله بعد از خالی شدن، بیمار دیگر جایگزین می‌شود.

وی در پایان با توضیح علت ابتلا افراد به ویروس کرونا گفت: وقتی سابقه اکثر بیماران کرونایی را مورد بررسی قرا می‌دهیم و از مبتلایان سؤال‌هایی می‌پرسیم، به یک جواب واحد و تکراری می‌رسیم که همه آن‌ها پیش از ابتلا، در مراسم‌هایی نظیر عروسی، عزاداری و مهمانی شرکت کردند که عامل اصلی شیوع پیک جدید همین موضوع می‌تواند باشد.

 

خبرنگار: سروش یوسفی

معاون درمان علوم پزشکی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر