کد خبر: 1041694 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

دقایقی پیش فرماندار و رئیس شبکه بهداشت و درمان رامهرمز ثبت دو مورد ابتلا به کرونای جهش‌یافته در این شهرستان را تائید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از استان خوزستان، شیب تند کرونا در خوزستان ثانیه به ثانیه بیشتر می‌شود و آمار شهرهای قرمز در حال افزایش است.

در تازه‌ترین گزارشی که به دست خبرنگار ایلنا در استان خوزستان رسیده است، شرایط شهرستان رامهرمز وخیم گزارش شده و خبر از  ثبت دو مورد کرونای انگلیسی در این شهر داده‌ می شود.

بهاروند فرماندار رامهرمز ضمن تائید این خبر به خبرنگار ایلنا، گفت: متأسفانه باید اعلام کنیم که کرونای انگلیسی وارد رامهرمز شده و طی تماسی که دقایقی پیش با دکتر عزتی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان داشتم، وی ثبت دو مورد را تائید کرد.

در همین باره عزتی رئیس شبکه بهداشت و درمان رامهرمز، گفت: متأسفانه به یک‌باره شرایط کرونایی در این شهرستان از زرد به قرمز تغییر پیدا کرد. مشکل اینجاست که رامهرمز یک شهر تمام مهاجرپذیر بوده و شاید بالغ‌بر ۸۰ درصد مردم این شهر غیربومی هستند و مراودات بسیار نزدیکی میان مردم این شهر با مناطقی مانند باغملک، صیدون، جایزان، امیدیه، رامشیر، هفتکل و غیزانیه هر روزه دارد صورت می‌گیرد و آمار ترددهای شهرهای هم‌جوار با رامهرمز نیز بسیار زیاد است.

وی افزود: یکی از دلایل عمده این رفت‌وآمدها استفاده از امکانات خدمات درمانی در این شهر است که همین موضوع مثل یک آفت به جان ما افتاده و یکی از دردسرهای بزرگ محسوب می‌شود.

عزتی بیان داشت: متأسفانه به یک‌باره آمار افراد بستری شده‌ ما  بالا رفت و شرایط را سخت کرد. به‌گونه‌ای که بالغ‌بر ۱۶۰ درصد شاید هم بیشتر شاهد رشد آنی مبتلایان بوده‌ایم و در آخرین آمار کرونایی رامهرمز متأسفانه دو مورد کرونای انگلیسی تائید گردید که میانگین سنی پایینی هم دارند. 

توضیح اینکه با توجه به‌سرعت انتشار، مناطقی مانند باغملک، صیدون و ایذه باید به‌زودی چشم‌انتظار این میهمان ناخوانده باشند.

خبرنگار: بهنام رضایی مالمیر

رامهرمز کرونا خوزستان کرونا انگلیسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر