کد خبر: 1041422 A

رئیس اداره محیط زیست شادگان:

رئیس اداره محیط زیست شادگان از پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات‌وحش شهرستان خبر داد و گفت: مورد مشکوکی از شیوع این بیماری در حیات‌وحش تالاب شادگان گزارش نشده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان خوزستان، مجدمی با بیان اینکه تاکنون موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات‌وحش شادگان مشاهده نشده است، اظهار کرد: برای بررسی وضعیت پرندگان در تالاب شادگان، در این شهرستان‌ یک تیم مشترک با حضور کارشناسان دامپزشکی و محیط زیست، محدوده تالاب شادگان را از نظر جمعیت پرندگان به‌صورت هفته‌ای مورد پایش قرار می‌دهند.

وی افزود: بررسی پایش های این گروه‌ تاکنون هیچ موردی از مرگ‌ومیر پرندگان و یا تغییر رفتار آن‌ها در محدوده تالاب شادگان مشاهده نشده و این امر نشان می‌دهد که این زیستگاه‌ عاری از این نوع بیماری است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان یادآور شد: در این راستا شبکه‌های دامپزشکی و اداره محیط زیست شهرستان با دریافت هرگونه گزارش تلفات غیرعادی نسبت به انجام بازدید و در صورت لزوم نمونه‌برداری اقدام می‌کنند.

مجدمی در پایان گفت: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از سرایت این بیماری توسط شبکه دامپزشکی و اداره محیط زیست با همکاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در دست انجام است.

محیط زیست خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر