کد خبر: 1041288 A

استاندار خبر داد:

استاندار خوزستان با اشاره به محدودیت‌های یک‌هفته‌ای در استان، گفت: با توجه به رشد سریع بیماری به‌احتمال زیاد محدودیت‌ها تمدید خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، قاسم سلیمانی دشتکی امروز شنبه دوم اسفندماه در نشست ویدئو کنفرانسی ستادی ملی کرونا با حضور رئیس‌ جمهور اظهار کرد: پیک جدید بیماری کرونا در استان از اوایل بهمن آغاز و از پنج روز قبل شدت گرفت که یکی از عوامل آن تردد بیش از ۳۰۰ مسافر عراقی در روز از مرزهای شلمچه و چذابه است.

وی با بیان اینکه فرهنگ حاکم بر مراسمات عزاداری و جشن‌های عروسی در خوزستان شدید و مدیریت آن سخت است، افزود: به این منظور قبل از مراسمات با بزرگان و اولیا برای برگزار نکردن مراسم صحبت می‌شود.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه یکی از دلایل اصلی شروع پیک جدید بیماری کرونا عادی انگاری مردم نسبت به بیماری است، گفت: تردد در مرزها را به مدت یک هفته ممنوع کردیم تا بتوانیم شرایط تست سریع‌تر بیماری و اقامتگاه موقتی برای استراحت مسافران تا رسیدن نتیجه تست کرونا را محیا کنیم.

وی ادامه داد: همچنین قرارگاه نظارت بر اجرای مصوبات ستاد کرونا را قوی‌تر و قرارگاه طرح شهید سلیمانی را تقویت کردیم و تمام ادارات و سازمان‌ها موظف به همکاری برای مقابله با کرونا شدند.

دشتکی سلیمانی با اشاره به محدودیت‌های یک‌هفته‌ای شدید کرونایی در خوزستان،‌ گفت: به‌احتمال زیاد این محدودیت‌ها تمدید خواهد شد؛ چراکه رشد بیماری در استان بالا است.

استاندار خوزستان از رئیس جمهور خواستار مجوز اخذ تصمیمات محلی برای کنترل بیماری کرونا شد؛ چراکه در بعضی مناطق باید لحظه‌ای تصمیم گرفت و همچنین از رئیس جمهور خواست وصول مالیات توسط اداره امور مالیاتی در مدت تعطیلی بازار محاسبه نشود.

تخفیف سه‌ماهه برای اصناف از سوی اداره مالیات، حمایت توسط دولت به گروه‌های آسیب‌پذیر و اقشار تأثیرپذیر از اعمال محدودیت‌ها، تغییر یا تقسیط قبوض خدماتی و تغییر اقساط سررسید شده بانکی صاحبان صنوف و مشاغل به مدت ۶ ماه و مساعدت سازمان تأمین اجتماعی در وصول بیمه اصناف و مشاغل از دیگر خواسته‌های استاندار خوزستان از رئیس جمهور در این نشست ویدئو کنفرانسی بود.

خبرنگار: سروش یوسفی

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر