کد خبر: 1038807 A

به سبب شیوع ویروس کرونا در استان؛

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان، از ادامه‌دار بودن فعالیت طرح ناظران سلامت هلال‌احمر، به سبب موج جدید و شیوع ویروس کرونا در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، به نقل از  روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان، علی خدادادی با اعلام خبر ادامه فعالیت جوانان داوطلب جمعیت هلال‌احمر، در طرح «ناظران سلامت»، به‌منظور مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: با توجه به تفاهم‌نامه همکاری جمعیت هلال‌احمر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این طرح از پنجم آذرماه در استان به اجرا درآمد و جوانان داوطلب جمعیت هلال‌احمر، با همراهی بازرسان سلامت محیط دانشگاه‌های علوم پزشکی استان، در زمینه کنترل و نظارت بر حُسن اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی اقدام می‌کنند.

وی افزود: تاکنون سه هزار و ۹۷۳ تیم فعال در سراسر استان، در ارائه خدمات داوطلبانه و بشر دوستانه فعالیت می‌کنند و بیش از ۲۴ هزار و ۸۶ نفر نیز، از خدمات ارائه ‌شده بهره‌مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان در ادامه، لازمه رهایی از ویروس کرونا را آموزش، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، واکسیناسیون و قرنطینه مبتلایان عنوان کرد و گفت: حالا که شاهد شیوع بسیار سریع این ویروس و آغاز موج جدیدی از همه‌گیری کوبید ۱۹ در سطح خوزستان هستیم، رسالت و مأموریت تیم‌های ناظران سلامت خطرناک‌تر شده و هرگونه ساده‌انگاری و عادی تصور شدن وضعیت، باعث عدم رعایت دقیق و صحیح شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌شود و می‌تواند استان را به لبه پرتگاه کشانده و ایجاد فاجعه کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اعضای این جمعیت با ارائه کارت شناسایی معتبر و ملبس به کاور فرم سازمانی، به مراکز مورد بازدید مراجعه می‌کنند و تا امروز بیش از ۴۱ هزار مکان اعم از بانک‌ها، اصناف، فروشگاه‌ها، بازارها و محلات، مورد بازدید و پایش قرار گرفته است.

 

هلال احمر خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر