کد خبر: 1037383 A

همزمان با سالگرد ۲۲ بهمن انجام شد؛

در آئینی در ۲۲ بهمن و با حضور مقامات خوزستان، هتل چهار ستاره بزرگ شهرستان اندیمشک گشایش شد و به‌صورت رسمی آغاز به کار کرد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، پیمان نبهانی معاون برنامه‌ریزی و تأمین منابع این اداره‌کل امروز پنج‌شنبه ۲۳ بهمن‌ماه با اعلام این خبر اظهار داشت: این هتل چهار ستاره، چهارشنبه‌شب ۲۲ بهمن‌ماه، با حضور جمعی از مسئولان و مدیران کل استان و مسئولان شهرستان اندیمشک گشایش یافت.

وی ادامه داد: مجموعه هتل چهار ستاره اندیمشک و تأسیسات گردشگری مرتبط با ‌آن، در زمینی به مساحت نزدیک به یک هکتار و زیربنایی نزدیک به هشت‌هزار مترمربع در ورودی استان خوزستان در مسیر جاده ترانزیت تهران ـ اهواز، ظرفیت لازمی بود که با تلاش  سرمایه‌گذار  و برنامه‌ریزی اداره‌کل میراث فرهنگی استان به ثمر نشست .

معاون برنامه‌ریزی و تأمین منابع اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان با بیان این‌که طرح هتل بزرگ اندیمشک با دریافت تسهیلاتی به مبلغ ۲۴ میلیارد ریال از محل تسهیلات اشتغال فراگیر سامانه کارا با میزان اشتغال ۶۰ نفر و حجم سرمایه‌گذاری ۷۵۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده ، افزود: در این هتل تعداد ۵۲ اتاق و ۱۳۰ تختخواب تعبیه شده است.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه سه طبقه دارای فضای اقامتی به میزان ۴۴۰۰ مترمربع، یک تالار به متراژ ۲۷۵۰ مترمربع، سفره‌خانه سنتی به متراژ ۶۸۰ مترمربع، مجموعه سونا، جکوزی و جیم به متراژ ۳۸۰ مترمربع، خشک‌شوئی به متراژ ۱۲۰ مترمربع و حمل‌ونقل گردشگری به متراژ ۸۵ مترمربع است.

نبهانی در ادامه بیان کرد: اندیمشک ظرفیت‌های فراوان دیگری دارد که سد کرخه و دز با جذابیت‌هایی که دارند و نیز فضای اطراف دریاچه‌ها و امکانات اقامتی موجود در آنها این امکان را به وجود می‌آورد تا این منطقه مقصدی برای گردشگران با ذائقه‌های متفاوت باشد.

وی با بیان این‌که اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در زمینه راه‌اندازی خانه‌های بومگردی، دوره‌های آ‌موزشی برگزار کرده و مجوزاتی را هم صادر کرده  ، اظهار امیدواری کرد: ورود این ظرفیت‌ها به امکانات اقامتی استان، ضریب نفوذ گردشگری را در شهرستان بالا ببرد.

معاون برنامه‌ریزی و تأمین منابع اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان همچنین یادآور شد: منطقه نمونه منگره در شهرستان اندیمشک هم با فضای باصفایی که دارد و همچنین باغات اناری که چشم‌نواز هستند، این قابلیت را دارا است تا قطب گردشگری آبی و کشاورزی باشد که این موضوع در دستور کار قرار گرفته است و امیدوار هستیم تا از این راه بتوانیم شاهد شکوفایی اقتصادی در منطقه باشیم.

 از جاذبه‌های دیدنی اندیمشک می‌توان به پل باستانی صیحه، دره تنگوان و چم‌سبز اشاره کرد که با پیمودن حداکثر مسافت ۱۹ کیلومتر از هتل بزرگ اندیمشک بازدید از این اماکن امکان‌پذیر است. شهر اندیمشک دارای سه سد کرخه، دز و بالارود است که هتل بزرگ در فاصله ۳۰ کیلومتری از سد کرخه و حداکثر ۵۴ کیلومتری از سد دز و بالارود قرار گرفته است.

میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر