کد خبر: 1033366 A

مدیرکل شیلات خوزستان به ایلنا خبر داد:

مدیرکل شیلات خوزستان از بهره‌برداری پروژه ۱۷۵ تُنی پرورش ماهی خاویاری، شهرستان گتوند تا پایان سال جاری خبر داد.

فتح الله ابوعلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: پروژه ۱۷۵ تنی پرورش ماهی خاویاری گتوند که از سال گذشته آغاز شد به بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی مجموع سرمایه‌گذاری این پروژه را بالغ‌ بر ۶۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با افتتاح این پروژه اشتغال‌زایی ۲۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۳۰ نفر غیرمستقیم فراهم می‌شود.

مدیرکل شیلات خوزستان افزود: مساحت مزرعه پرورش ماهیان خاویاری ۲۰ هزار مترمربع است که ۱۷۵ تن گوشت و ۵ تن خاویار در سطح زیر کشت ۶ هزار مترمربع آن تولید می‌شود.

وی همچنین از کلنگ زنی پروژه تکمیل مجتمع ۲ هزار و ۵۰۰ تُنی پرورش ماهیان سردابی اندیمشک، با مساحت ۳۱.۵ هکتار خبر داد.

ابوعلی ادامه داد: این مجتمع پرورشی‌ دارای ۲۵ مزرعه ۱۰۰ تُنی است که با بهره‌برداری کامل از این پروژه، یک هزار نفر (۲۵۰ نفر مستقیم و ۷۵۰ نفر غیرمستقیم) مشغول به کار می‌شوند.

وی تصریح کرد: اقدامات زیر بنایی پروژه توسط اداره کل شیلات خوزستان با اعتباری بالغ‌ بر ۸۰ میلیارد ریال در سال‌های گذشته انجام شد که به شهرک کشاورزی تحویل و به سرمایه‌گذار واگذار شد.

مدیرکل شیلات خوزستان با بیان اینکه در این بازه زمانی، بخشی از این مجتمع نیمه‌کاره دچار فرسودگی شده بود، از کلنگ زنی فاز تکمیلی و مزارع این مجتمع خبر داد.

ابوعلی در پایان خاطرنشان کرد: در این مجتمع ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان، کپور ماهیان و ماهیان خاویاری گونه فیل‌ماهی تولید می‌شوند.

خبرنگار: سروش یوسفی

شیلات خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر