کد خبر: 1032907 A

مدیرکل مسکن کمیته امداد عنوان کرد:

مدیرکل مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام‌ خمینی(ره) کشور، گفت: با مساعدت و همکاری وزارت راه و شهرسازی در تخصیص زمین، احداث مسکن مددجویان خوزستان تا سال آینده صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، احمدرضا دالوند امروز دوشنبه ۱۳ بهمن‌ماه در سفر به خوزستان، ضمن بازدید از روند تکمیل منازل مددجویی استان، اظهار کرد: در بحث سیل و آبگرفتی های اخیر، تمام پروژه‌های مرتبط با بخش مسکن مددجویان در کمیته امداد خوزستان، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه رسید و در اختیار مددجویان قرار گرفت.

او با اشاره به نشست مشترک خود با مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: در این جلسه، تمام نیازمندی‌ها مورد بررسی قرار گرفت و وزارت راه و شهرسازی نیز وعده داد تا در سال آینده اکثر نیازمندی‌ها که عموماً در بخش تأمین و تخصیص زمین هست برطرف و کلنگ احداث مسکن مددجویان، از طریق کمیته امداد زمین زده شود.

مدیرکل مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خمینی (ره) کشور تصریح کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده، پیش‌بینی می‌شود که با تأمین زمین، ساخت مسکن مددجویان در بازه زمانی ۲ تا سه‌ ساله، به نتیجه مطلوبی برسد که با حداقل قیمت یا به‌صورت رایگان تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: ساخت و تعمیرات منازل، احداث حمام و سرویس‌های بهداشتی و لوله‌کشی گاز، ازجمله سرفصل‌های خدمات عمرانی ارائه شده در استان محسوب می‌شود که به‌منظور کمک به خانواده‌های تحت حمایت، هزینه انشعابات آب، برق، گاز و پروانه مسکن شهری، به‌صورت رایگان خواهد بود.

وی در پایان، تأمین سرپناه امن برای خانواده‌های تحت حمایت و نیازمند در سراسر کشور را اولویت کمیته امداد دانست و گفت: منازل احداث شده توسط کمیته امداد، از نظر ایمنی و رعایت اصول مهندسی ساختمان، بسیار دقیق است.

گفتنی است؛ مدیرکل مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام در دیدار با مشاور وزیر راه و شهرسازی، تفاهم‌نامه‌ای را در خصوص واگذاری زمین به کمیته امداد خوزستان، جهت احداث مسکن مددجویی در سراسر شهرستان‌های استان به امضا رساندند.

خبرنگار: سروش یوسفی

مدیرکل مسکن کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر