کد خبر: 1031636 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: با تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب غرب اهواز به ۶۸۵ هزار نفر از جمعیت این شهر با روش پیشرفته سرویس داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حمید رضا جانباز امروز شنبه ۱۱ بهمن‌ماه در آیین کلنگ زنی پروژه توسعه و ارتقا تصفیه‌خانه غرب اهواز، اظهار کرد: بهره‌مند شدن این تصفیه‌خانه از اعتبارات فاینانس خارجی یکی از ویژگی‌های مهم این پروژه بوده و با توجه به تحریم‌ها جز محدود پروژه‌هایی است که همه مراحل اجرایی کار انجام شده و طرف چینی به‌عنوان سرمایه‌گذار پای کار آمده است.

وی افزود: در فاز اول این پروژه، موضوع ارتقا تصفیه‌خانه قدیمی سرویس‌دهی به حدود ۵۰ هزار نفر را افزایش می‌دهد و در فاز بعدی به ۶۸۵ هزار نفر از کلان‌شهر اهواز با روش پیشرفته سرویس خواهد داد و بخش عمده‌ای از مشکلات فاضلاب غرب اهواز حل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در خصوص قطع شدن آب آشامیدنی بعضی مناطق اهواز، گفت: مسطح بودن شهر اهواز مشکلاتی را برای تامین فشار آب به وجود می‌آورد که برای برطرف کردن آن باید مخازن هوایی نصب شود، ولی در کلان‌شهرها با جمعیت چند میلیون نفری این امر امکان‌پذیر نیست و بنابراین تعداد زیادی ایستگاه پمپاژ در سطح شهر وجود دارد و به تعداد آن‌ها باید افزوده شود.

جانباز در ادامه مطلب فوق بیان کرد: بخش‌هایی از شبکه فاضلاب نیز نیاز بازنگری دارد و در سیستم آب‌رسانی باید حلقه‌های تامین آب داشته باشیم.

وی در پایان گفت: ایستگاه‌های پمپاژ بروز شده و تصفیه‌خانه شماره ۲ مجهز به مولدهای برقی است که د‌ر مواقع قطعی برق می‌تواند اوضاع را مدیریت کند.

خبرنگار: سروش یوسفی

فاضلاب غرب اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر