کد خبر: 1031375 A

در اعتباربخشی بیمارستان‌های ایران به دست آمد؛

معاون توسعه مدیریت و منابع بیمارستان امام خمینی (ره) از کسب امتیاز درجه یک برای این بیمارستان براساس استانداردهای ملی اعتباربخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، کرامت جاودان زاده معاون توسعه مدیریت و منابع بیمارستان ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: در دوره 97-98 اعتباربخشی بیمارستان‌های ایران این مرکز اقدامات بسیار مناسبی در جهت ارتقاء کیفیت هتلینگ و اجرای استاندارد سنجه‌های اعتباربخشی در این بیمارستان انجام شد که رضایتمندی بالایی در بین بیماران، همراهان آن‌ها و همچنین کادر درمان بیمارستان به وجود آمد.

وی ادامه داد: در پی بازدیدهای اعتباربخشی بیمارستانی توسط ارزیابان ارشد وزارت بهداشت از بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز و بررسی نتایج ارزیابی بیمارستان‌های سراسر کشور، این بیمارستان موفق به کسب امتیاز درجه یک از سوی وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی براساس استانداردهای ملی اعتباربخشی شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز با تقدیر از حمایت‌های از ریاست، هیات رییسه محترم دانشگاه و مدیران بیمارستان، افزود: این موفقیت بزرگ حاصل تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه کلیه پزشکان، پرستاران و پرسنل ستادی و دیگر نیروهای درمانی، در راستای پیشرفت و سربلندی این مرکز درمانی است.

وی افزود: اهمیت کسب این موفقیت در این است که هر چه درجه و رتبه اعتباری بیمارستان بالاتر باشد، مبین این است که خدمات‌رسانی به بیماران به نحوه مطلوب انجام گرفته و این امر مهم علیرغم وجود تمام مشکلات از جمله کمبود فضای فیزیکی و کمبود نیروی انسانی با همت جمعی کلیه پرسنل تلاشگر و دلسوز این مجموعه به تحقق پیوست.

کرامت جاودان زاده در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم همچنان در جهت ارتقای کیفیت خدمات درمانی به مراجعان، ارتقای نظام مدیریت اطلاعات بیمارستانی، افزایش بهره‌وری در مدیریت بیمارستان‌ و با توجه به منشور حقوق بیمار و سایر ملاحظات اخلاقی بتوانیم با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود، موجب شویم در حیطه خدمات بهداشتی و درمانی بیش از پیش موفق باشیم.

لازم به ذکر است، اعتباربخشی بیمارستان‌های ایران در این دوره براساس آیتم های کلی همچون رهبری و مدیریت، حمایت از گیرنده خدمت و مراقبت و درمان صورت گرفته که خود شامل محورهایی همچون رهبری و مدیریت کیفیت، مدیریت خطر حوادث و بلایا، مدیریت منابع انسانی و سلامت حرفه‌ای، فناوری و مدیریت اطلاعات سلامت، مدیریت خدمات پرستاری، مدیریت تجهیزات پزشکی، تامین تسهیلات برای گیرندگان خدمت، احترام به حقوق گیرنده خدمت، مراقبت‌های عمومی بالینی، مراقبت‌های حاد و اورژانس، مراقبت‌های جراحی و بیهوشی، مراقبت‌های مادر و نوزاد، پیشگیری و کنترل عفونت، مدیریت دارویی، خدمات تصویربرداری، خدمات آزمایشگاه، طب انتقال خون و خدمات سرپایی می‌باشد.

بیمارستان امام خمینی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر