کد خبر: 1027359 A

شریعتی خبر داد:

استاندار خوزستان در جلسه شورای سلامت، از افزایش ملایم آمار بیماران بستری شده کرونا و رد شیوع بیماری هپاتیت در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امروز چهارشنبه یکم بهمن‌ماه جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی و بررسی شایعات شیوع هپاتیت در استان، با حضور استاندار خوزستان و مشاور وزیر بهداشت برگزار شد.

مباحث مربوط به بیماری‌های غیر واگیردار، مرگ‌ومیرهای زودرَس ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی و همچنین دیابت، ازجمله موضوعات مورد بحث این نشست بود که مقرر شد تحقیقات کامل انجام و منابع لازم، جهت پیشگیری از این بیماری‌ها تخصیص داده شود.

استاندار خوزستان، در بخش اول صحبت‌های خود، به آب و فاضلاب روستایی به‌ویژه روستاهای شهرستان شوش اشاره کرد و گفت: در روستاهای استان مشکلات زیادی در خصوص آب و فاضلاب به‌ویژه شهرستان شوش وجود دارد که مقرر شد مرکز بهداشت آمار دقیق‌تری عنوان کند که تا پایان سال جاری اقدامات لازم اتخاذ شود.

او در ادامه از همکاری و مشارکت دستگاه‌های دولتی استان، در طرح شهید قاسم سلیمانی گفت و اذعان داشت: اگر چه پیش شروع این طرح، ویروس کرونا روند کاهشی به خود گرفته بود اما با آغاز این طرح، سیر نزولی سرعت بیشتری پیدا کرد و تعداد بیماران بستری و فوتی کمتر شد.

شریعتی افزود: عدم رعایت صحیح و کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شروع بکار بعضی مشاغل و همچنین فصل زمستان، سبب شیوع مجدد این بیماری خواهد شد. در هفته گذشته تعداد بیماران بستری، افزایش ملایمی پیدا کرده آمار روزانه از ۷ الی ۸ نفر بستری به ۱۵ نفر رسیده و زنگ خطر به صدا در آمده است.

وی ضمن تأکید مجدد به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جهت جلوگیری از روند انتقال بیماری خاطرنشان کرد: با ادامه رعایت مردم و کاهشی شدن روند ابتلا، می‌توان از پیک چهارم بیماری در استان جلوگیری کرد.

وی در پایان از شایعات شیوع بیماری هپاتیت در استان گفت: در خصوص شیوع بیماری هپاتیت در استان مستنداتی وجود ندارد و تنها ۴ مورد بیماری اسهال در شهرستان کارون و ۱۶ نفر در صیدون باغملک گزارش شده است.

 

خبرنگار: سروش یوسفی

استاندار خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر