کد خبر: 1026720 A

به مناسبت روز ملی هوای پاک؛

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و شرکت ماهی کارون شوشتر، نمایشگاه دائمی تنوع زیستی و طبیعت در محل دانشکده کشاورزی را برپا کرد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، بهروز نجاتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر با اعلام این خبر افزود: نمایشگاه دائمی طبیعت و تنوع زیستی برای اولین بار در مجموعه های دانشگاهی شهرستان شوشتر با هدف ایجاد فضائی مناسب با هدف معرفی گونه های گیاهی، جانوری خوزستان و محدوده جغرافیائی شوشتر جهت بازدید دانشجویان، دانش آموزان، اساتید، دبیران و عموم مردم برگزار شده است.

براتی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر ضمن ابراز خرسندی از انتخاب همچین محلی در دانشگاه آزاد شوشتر، بیان داشت در راستای غنای نمایشگاه اساتید تهیه نمونه های گیاهی و جانوری در قالب هرباریوم و نمونه های تاکسیدرمی، ساخت ماکت اکوسیستم ها و...توسط دانشجویان را در دستور کار خود قرار دهد. 

در حال حاضر نمایشگاه با حدود بیش از ۳۰۰ نمونه از موارد تاکسیدرمی جانوری، عکس پرندگان، هرباریوم گیاه، باکس های حشرات جمع آوری شده، تشکیل شده است.

 

نمایشگاه دائمی تنوع زیستی شوشتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر