کد خبر: 1026600 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

شیوع هپاتیت نوع A در برخی از مناطق شهرستان باغملک در استان خوزستان در چند روز گذشته باعث نگرانی عمومی در این شهر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، اهالی روستای لالُب از توابع حوزه مونگشت می‌گویند که این بیماری توسط میهمانانی که از استان کهگیلویه و بویراحمد به لالُب آمده بودند، به مردم این روستا سرایت کرده است.

سپاس زاده بخشدار صیدون ضمن تایید این خبر به خبرنگار ایلنا گفت: در حال حاضر دو مورد مبتلا به هپاتیت نوع A از اهالی روستای "دره گربه" در حال طی کردن دوران درمان هستند؛ و در آخرین گزارشی که به ما ارائه شده، یک مورد مشکوک دیگر هم به جمع مبتلایان قبلی افزوده شده است.

او افزود: در روستای لالُب دوازده نفر مبتلا گزارش شده که یازده نفر از این افراد زیر ده سال و دانش‌آموز هستند.  شیوع این بیماری داخلی نیست و بخاطر دو دانش‌آموز میهمانی است که از استان هم‌جوار وارد باغملک شده‌اند.

بخشدار صیدون ادامه داد: نیروهای مرکز بهداشت باغملک و دهیاری دره گربه، برای جلوگیری از شیوع این بیماری، اقدامات پیشگیرانه‌ای را انجام داده‌اند و جای هیچ نگرانی نیست.

افکارده سرپرست مرکز بهداشت باغملک نیز گفت: به‌منظور پیشگیری، مدارس روستا از روز شنبه هفته جاری تعطیل شدند و آموزش‌های لازم به مردم ارائه گردید.

 متاسفانه فرماندار باغملک این بار هم به هیچ‌کدام از تماس‌های خبرنگار ایلنا پاسخی نداد.

خبرنگار: بهنام رضایی

ایذه هپاتیت A
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر