کد خبر: 1025369 A

با حضور معاون وزیر کار؛

با حضور معاون وزیر کار، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان، مدیران عامل مناطق ویژه اقتصادی بندر امام خمینی و پتروشیمی، فرماندار، نماینده مجلس و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی جلسه‌ای جهت پیگیری مصوبات کمیسیون کارگری شهرستان بندر ماهشهر مبنی بر اجرای مقررات اشتغال و قوانین کار در سالن اجتماعات اداره کل بنادر و کشتی‌رانی استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، این جلسه که پیش از ظهر امروز شنبه ۲۷ دی‌ماه برگزار گردید با توضیحاتی توسط مدیران عامل مناطق ویژه اقتصادی بندر امام خمینی و پتروشیمی آغاز شد.

در ادامه این جلسه نمایندگان تشکل‌های کارگری به بیان مشکلات صنفی خود پرداختند.

در ادامه جلسه، شاکرمی معاون کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: آنچه تحمل کارگر و مردم را پایین می آورد احساس تبعیض است که باید کاری کنیم که پیروی از قانون اولویت همه ما باشد.

وی ادامه داد: هر جا که در قوانین مناطق ویژه و آزاد دچار ابهام هستیم باید به قانون سرزمین اصلی برگردیم. داشتن تشکلات کارگری و کارفرمایی، قانونی است که برای کارگران و کارفرمایان دیده شده، باید در این مناطق بازرسی کار تقویت شود.

شاکرمی گفت: در مناطق ویژه و آزاد براساس قانون سرزمین مادری باید نظام حقوق و طرح طبقه‌بندی مشاغل اجرا شود ولی اگر در این مناطق طرحی دارند که نافی این قانون نیست می‌توانند آن را اجرا کنند و الزاما مجبور به تبعیت از قانون سرزمین مادری نیستند.

وی افزود: به‌زودی یک گروه تخصصی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بررسی مشکلات موجود در مناطق ویژه به خوزستان اعزام می‌شود.

WhatsApp Image 2021-01-16 at 10.29.49 AM

تعاون ، رفاه و کار اجتماعی مناطق ویژه و آزاد اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر