کد خبر: 1023314 A

با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور صورت گرفت؛

مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز، باهدف تقویت اقدامات و دستاوردهای فناورانه استارت آپ‌های استان، راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امروز دوشنبه ۲۲ دی‌ماه، سورنا ستاری در سفر یک روزه خود به این استان، در آئین بهره‌برداری از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز، حاضر شد.

این مجتمع با ظرفیت ۲۸ اتاق باهدف تقویت اقدامات و دستاوردهای فناورانه استارت آپ‌های استان، با اعتباری بالغ‌بر ۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

ستاری در حاشیه این مراسم، ظرفیت‌های موجود در زمینه پارک علم و فناوری خوزستان را بالا دانست و اظهار کرد: خوزستان باوجود پتانسیل‌های بالا در زمینه پارک‌ علم و فناوری، در سال‌های اخیر مورد غفلت و مظلوم واقع شده است.

او با بیان اینکه مدیرهای پارک علم و فناوری باید فعال و پیگیر باشند، افزود: نفوذ فرهنگ نفت در استان، به شکلی است که جوانان ترجیح می‌دهند در این وزارت استخدام شوند و فکر ایجاد اشتغال در بین جوانان کمتر دیده می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: تمایل نداشتن جامعه به فرهنگ کارآفرینی و به‌کارگیری جوانان مخرب است. باوجود ظرفیت‌ها در منابع، کشاورزی و فناوری‌های دانش‌بنیان، نفوذ دانش باید در تمام بخش‌ها اتفاق بیفتد.

ستاری در ادامه ضمن تأکید بر ایجاد حس کارآفرینی در دانشگاه‌ها، توانایی کارآفرینی و همچنین اشتغال در بین دانشجوها، عنوان کرد: کارآفرینی در دانشگاه آزاد آغاز شده است اما این دانشگاه‌ها باید از بودجه وابسته به شهریه جدا و به سمت کسب بودجه از محل کارآفرینی و نوآفرینی بروند.

وی ضمن اعلام آمادگی به‌منظور کمک‌های مالی به کارخانه‌ها نوآوری، افزود: نیروی انسانی در استان، یک سرمایه محسوب می‌شود که البته بدون دانش ارزشی ندارد. اداره کشور با فروش نفت امکان‌پذیر نخواهد بود چراکه ایجاد ارزش افزوده، در فروش مواد اولیه نیست بلکه در تولید محصولات، با صرفه اقتصادی است.

گفتنی است؛ پیش از این هم مرکز نوآوری و خلاقیت دانشگاه شهید چمران اهواز، باهدف تقویت و ساماندهی خلاقیت‌های استارت آپ ها و نخبگان خوزستان، با اعتباری بالغ‌بر ۱۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات ملی و استانی، به دست وی راه‌اندازی شده است.

وی در ادامه سفر خود، از محصولات فناورانه شرکت‌ها و واحدهای مستقر در مرکز رشد بهبهان، و مرکز توسعه شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان این شهرستان بازدید کرد.

 

خبرنگار: سروش یوسفی

افتتاحیه در دانشگاه چمران اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر