کد خبر: 1019909 A

پیش از ظهر امروز صورت گرفت؛

پرستاران شرکتی آوا سلامت خوزستان، با اعتراض نسبت به عدم دریافت آیتم فوق‌العاده ویژه و همسان‌سازی حقوق خود با دیگر پرستاران طرحی، رسمی و پیمانی، دست به تجمع زدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، پیش از ظهر امروز دوشنبه ۱۵ دی‌ماه پرستاران شرکتی آوا سلامت، نسبت به عدم دریافت آیتم فوق‌العاده ویژه و همسازی سازی حقوق خود با دیگر پرستاران، در مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

یکی از پرستاران شرکتی آوا سلامت به خبرنگار ایلنا گفت: با توجه به بخشنامه وزارت بهداشت، مبنی بر افزودن آیتم فوق‌العاده ویژه در احکام کارکنان زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم‌ پزشکی، مراکز درمانی و بیمارستانی، همه گروه‌های شغلی مختلف پرستاری، اداری و مالی اعم از (نیروهای رسمی، پیمانی، طرحی، قراردادی)، با در نظر گرفتن تبصره ۳ و ۴ مشمول این طرح شدند درحالی که کارکنان شرکتی آوا سلامت، از دریافت این آیتم در احکام حقوقی خود محروم هستند.

او می‌گوید: با اعمال این آیتم، حقوق پرستاران طرحی شاغل در بیمارستان‌های علوم‌ پزشکی، از ماهیانه ۵ میلیون ششصد هزارتومان به بیش از 7 میلیون تومان و پرستاران پیمانی و رسمی ۶ میلیون تومان به بیش از ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

وی در ادامه انتقاد خود افزود: پرستاران شرکتی، هم پای دیگر همکاران طرحی، پیمانی و رسمی کار می‌کنند و به یک اندازه شیفت می‌دهند اما میزان حقوق‌های دریافتی ما به سختی به ۴ میلیون و صد هزار تومان می‌رسد.

وی در پایان عنوان کرد: کار پرستاران شرکتی با دیگر پرستاران فرقی ندارد اما در حقوق‌های دریافتی، اختلاف ۲ الی ۴ میلیون تومانی وجود دارد.

 

 

تجمع پرستاران شرکتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر