کد خبر: 1017200 A

عضو هیئت‌علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز خبر داد:

عضو هیئت‌علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و از خیرین مشارکت‌های مردمی از آمادگی خیرین سلامت و جامعه پزشکی در کنار دیگر موسسات و سازمان‌های خیریه جهت تامین واکسن کرونا برای مردم خوزستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، نوذر دُرستان امروز سه‌شنبه نهم دی‌ماه در خصوص آمادگی خیرین سلامت، جامعه پزشکان و دیگر موسسات خیریه جهت تامین واکسن کرونا برای مردم استان در گفتگو با ایلنا اظهار کرد: جامعه پزشکی و خیرین سلامت همواره در بحث بهبود وضعیت بهداشت و سلامت مردم فعال بودند و با شروع کرونا شاهد کمک‌های این قشر از جامعه برای مقابله با کرونا بودیم.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر ۱۲ هزار میلیارد ریال توسط خیرین سلامت، سازمان‌های مردم‌نهاد، بسیج و مشارکت‌های مردمی در بخش بهداشت آورده داشته‌ایم، افزود: طی این سال‌ها حدود ۲۰ موسسه خیریه بیمارستانی نیز در سطح استان برای بهبود وضعیت بهداشت و سلامت مردم راه اندازی شد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز گفت: خیرین سلامت و جامعه پزشکی سراسر استان خوزستان آمادگی خود را برای خرید واکسن مورد تایید وزارت جهانی بهداشت اعلام کرده‌اند و در صورت صدور مجوزات لازم و رفع موانع خرید هر خیر و پزشک هزینه خرید تعدادی از دوز این واکسن را تقبل خواهد کرد.

دُرستان ادامه داد: نامه نگاری‌هایی به وزارت بهداشت برای صدور مجوز این کار انجام شده است؛ همچنین جامعه پزشکی و خیرین استان فارس نیز مانند خوزستان آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وجود ۳۰۰ نفر خیر سلامت، حدود ۲۵۰ سازمان مردم نهاد، موسسات خیریه، مشارکت‌های مردمی، گروهای جهادی و بسیج در استان در کنار جامعه پزشکی که همواره در بهداشت و سلامت مردم مشارکت داشته‌اند می‌تواند خرید واکسن برای مردم خوزستان را تسهیل کند.

خبرنگار: سروش یوسفی

خوزستان واکسن کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر