کد خبر: 1011589 A

با حضور مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خوزستان؛

مراسم تجلیل از رتبه های برتر جشنواره ملی قصه گوی صبا، در سالن بخشداری مینو برگزار شد.

به گزارش ایلنا از خوزستان به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان امروز چهارشنبه 26 آذرماه، از رتبه های برتر جشنواره ملی قصه گوی صبا در خرمشهر و آبادان، با حضور مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان، بخشدار بخش مینو و رئیس شورای اسلامی شهرستان خرمشهر، تقدیر شد.

در این مراسم بخشدار مینو گفت: بسیارخرسندیم که کودکان و نوجوانان شهرستان های خرمشهر و آبادان، در استان بیشترین مشارکت در  جشنواره ملی قصه گویی را داشتند و فرهنگ قصه گویی را که باعث خلاق شدن ذهن می شود، پاس داشتند.

او با بیان خودکفایی روستا و کار و کوشش روستاییان افزود: روستا محل صدق و صفا، بالندگی، خودکفایی، کار و کوشش محسوب می شود و دولت هم بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی، موظف است که برای همه افراد جامعه، خدمت بیمه رو ارائه کند به ویژه روستاییان کشاورزان و عشایر که دولت حدود ۷۰ درصد حق بیمه آن ها را متقبل شده و یارانه غیرمستقیم در نظر گرفته است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان خوزستان نیز با تبریک هفته پژوهش گفت: هدف از برگزاری این جشنواره، ترویج و تقویت مهارت قصه‌گویی، گردآوری داستان‌های بومی، قصه‌ های محلی و فولکلور، ارتقاء دانش اقتصادی و آشنایی با مفهوم پس‌انداز و تقویت روحیه آینده نگری در کودکان روستایی و عشایر بود که با استقبال خوبی برگزار شد.

وی در پایان عنوان کرد: این صندوق بصورت تخصصی در حوزه بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر فعالیت و خدمات بازنشستگی، ازکارافتادگی و مستمری فوت ارائه می کند و امسال همسان سازی حقوق مستمری بگیران صندوق اجرایی شد و مستمری ها بطور متوسط بیش از ۵۲ درصد افزایش یافته است.

 

جشنواره قصه گویی در خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر