کد خبر: 1004807 A

بمنظور بررسی وضعیت آسیب دیدگان از سیل؛

مشاور وزیر و بازرس ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌منظور پیگیری دستور مقام عالی وزارت مبنی بر بررسی و رسیدگی به شرایط هموطنان آسیب دیده از سیل با استقبال ارسلان غمگین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان وارد استان شد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، کریم‌ یاوری امروز چهارشنبه ۱۲ آذرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دستور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بررسی شرایط هموطنان آسیب دیده از سیل وارد استان شد.

وی افزود: در این دستور آمده که تمام معاونین، سازمان‌ها، صندوق‌ها، بانک‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه مکلف هستند در کنار کمک‌های نوع‌دوستانه به هموطنان در مناطق سیل‌زده نسبت به تأمین نیازهای اولیه آنها با اولویت اقدام‌ کنند.

مشاور و بازرس ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برحسب دستور وزیر امروز عازم مناطق سیل‌زده بندر امام خمینی (ره) و بندر ماهشهر خواهم بود تا با همکاری مسئولان و ستاد بحران استان در مناطق آسیب دیده نیازهای اولیه ضروری و مایحتاج مورد نیاز مردم آسیب دیده به طرق مختلف به‌ویژه کمک‌های مردمی تأمین شود.

یاوری ادامه داد: وظیفه انسانی و اسلامی هر فردی ایجاب می‌کند که در این ایام به‌ویژه شرایط سخت اقتصادی و کرونایی با تمام‌ توان به هموطنان آسیب دیده کمک کند.

وی با بیان اینکه جامعه هدف و اولویت وزارتخانه برای امداد و کمک‌رسانی بازنشستگان، معلولان، مددجویان، سرپرستان خانوار، کارگران و اقشار آسیب‌پذیرتر است، گفت: کارگران بیمه شده در مناطق سیل‌زده که بنگاه اقتصادی آن‌ها دچار مشکل شده بدون در نظر گرفتن سابقه ۶ ماه حق بیمه تحت پوشش مقرری بیمه بیکاری قرار می‌گیرند.

مشاور و بازرس ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بیان کرد: تمام ارکان مجموعه‌های وزارتخانه به‌ویژه در مناطق سیل زده مکلف هستند با تمام‌ توان و امکانات به کمک هموطنان آسیب دیده از سیل یا حوادث قهری بپردازند.

یاوری در پایان تأکید کرد: جامعه کار و تولید، کارگران، کارفرمایان، تعاون گران و دیگر فعالان این حوزه در اینگونه حوادث با اشتیاق و انگیزه به یاری هموطنان آسیب دیده بشتابند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر