کد خبر: 1001749 A

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان ضمن صدور هشدار سطح قرمز و اعلام آماده‌باش در سراسر استان گفت: با توجه به شرایط جوی اعلام شده توصیه می‌شود مردم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و عشایر و روستاییان تا خارج شدن از شرایط اضطراری خو را به اماکن ایمن برسانند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امید بن‌عباس امروز پنجشنبه 6 آذرماه اظهار داشت: با توجه به گزارش هواشناسی مبنی بر تقویت فعالیت سامانه بارشی، از روز شنبه شاهد بارش‌های سودانی در استان خواهیم بود که در پی آن امکان سیلاب، طغیان رودخانه‌ها، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، کند شدن رفت‌وآمد جاده‌ای و آب‌گرفتگی در مناطق شهری خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان، افزود: این سامانه با مخاطراتی چون رگبار و رعدوبرق، بارش شدید، وزش باد متوسط تا شدید و بعضاً با تندباد لحظه‌ای، ریزش تگرگ در مناطق مستعد و بارش برف در ارتفاعات همراه و تا روز دوشنبه ادامه‌دار خواهد بود.

اکثر نقاط استان به‌ویژه مناطق شمالی، شمال شرقی، شرق، جنوب شرقی و مرکز، ازجمله نقاط عنوان شده از سوی وی بود که تحت اثر این سامانه قرار خواهند گرفت.

بن عباس توصیه کرد: همه شهروندان، روستاییان، عشایر، رانندگان و ساکنان در معرض عشایر، از هرگونه تردد و توقف در مجاورت منابع آبی و مناطق مستعد برخورد صاعقه، مناطق و مسیرهای جاری شدن روان آب و سقوط اجسام و درختان جدا پرهیز و از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و در جاده‌های کوهستانی تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

او در ادامه از ساکنان مناطق پرخطر و در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین عشایر درخواست کرد که خود را به مناطق و مکان‌های امن برسانند تا این شرایط اضطراری به سلامت عبور کنیم.

وی ضمن تأکید بر حضور تمامی فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی در محل کار خود و اتخاذ تمهیدات لازم جهت آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی عنوان کرد: استقرار اکیپ‌های عملیاتی راهداری به همراه ماشین‌آلات موردنیاز جهت عبور سریع سیلاب و روان آب، اعزام و استقرار ماشین‌آلات و تجهیزات موردنیاز به‌ویژه در مناطق با پیش‌بینی بارش بیشتر، آمادگی کامل شعب هلال‌احمر، فراهم ساختن امکانات موردنیاز به‌منظور امدادرسانی به‌موقع، اتخاذ تدابیر لازم جهت پایداری شبکه برق‌رسانی و پیشگیری از خسارت به بخش‌های مختلف کشاورزی به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شده است.

وی در پایان با تأکید بر مسدود نمودن جاده‌های حادثه‌خیز در صورت لزوم و هماهنگی فرمانداری‌ها طبق ضوابط، آماده‌باش کامل نیروها و تجهیزات موردنیاز جهت دفع سریع فاضلاب و آب‌های سطحی و عبور سیلاب احتمالی خاطرنشان کرد: بررسی تجهیزات اضطراری مانند دیزل ژنراتورها و سایر تجهیزات، بررسی مستمر رودخانه‌ها، مسیل‌ها، کانال‌ها، سیل‌بندها، دایک‌های حفاظتی اطراف روستاها و سایر مناطق در معرض خطر و اتخاذ تدابیر لازم به‌منظور عبور سیلاب، تجهیز مراکز ویژه، پیش‌بینی و ذخیره سوخت و تجهیزات موردنیاز از دیگر موارد ابلاغ شده به دستگاه‌های متولی است.

گفتنی است؛ شب گذشته جلسه فوق‌العاده ستاد  پیشگیری مدیریت بحران به ریاست استاندار خوزستان،  با حضور فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی به‌صورت برگزار و تدابیر لازم به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی اتخاذ شد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر