کد خبر: 978631 A

استاندار خراسان شمالی مطرح کرد:

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه توسعه استان از روستاها آغاز می‌شود، اظهار کرد: 350 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی و دهیاری ها برای بازسازی و اجرای طرح هادی در ۶۶ روستای استان که از مقوله رانش زمین آسیب دیده اند، هزینه شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی در حاشیه آیین بهره برداری از ۶ هزار و ۹۴۱ واحد مسکونی محرومان و پنج هزار و ۷۷۵ طرح اشتغال نیازمندان کشور در سفر رئیس کمیته امداد کشور به استان در روستای عزیز آباد مانه و سملقان، گفت: از سال پیش که ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی را در قالب طرح‌های مختلف در استان برنامه ریزی و آغاز کردیم تاکنون ۹ هزار واحد آن به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی و دهیاری‌ها برای بازسازی و اجرای طرح هادی در ۶۶ روستای استان که از مقوله رانش زمین آسیب دیده اند، هزینه شده است.

شجاعی تصریح کرد : ۱۲۵ کیلومتر از معابر روستایی استان آسفالت شده و ۷۰۲ طرح اشتغالزایی توسط دهیاری‌ها تعریف و به تهران ارسال شده که ۵۰ درصد آنها تایید و اجرایی شده است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی اظهار داشت: همچنین استان ما در بحث نفوذ بیمه روستایی و عشایری رتبه ۴ کشور را کسب کرده و از نظر مقاوم سازی منازل روستایی ۵۹ درصد امور انجام شده است.

اشتغال خراسان شمالی روابط عمومی و امور بین الملل کمیته امداد رانش زمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر