کد خبر: 916696 A

برای اولین بار در کشور انجام می شود؛

اتاق بازرگانی خراسان شمالی برای اولین بار در کشور بزودی اقدام به برگزاری نشست های تجاری و‌ جلسات B2B به صورت ویدئو کنفرانس بین فعالان اقتصادی استان با تجار و بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، سعید پورآبادی رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در ویدئو کنفرانسی که با روسای انجمن صنعتگران و بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی برگزار شد، گفت: امروزه شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورها باعث شده اعزام و پذیرش هیات های تجاری برای مراودات تجاری بین کشورها صورت نگیرد که اتاق بازرگانی خراسان شمالی با ابتکار عمل آمادگی خود را برای برگزاری نشست های تجاری و‌ جلسات دوجانبه بصورت مجازی با بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی اعلام می کند.

وی همچنین در این ویدئو کنفرانس از آمادگی خراسان شمالی برای صادرات اقلام بهداشتی از جمله ماسک و محلول‌های ضدعفونی مازاد مصرف استان به کشورهای ترکیه، آلمان و آفریقای جنوبی به منظور مقابله با ویروس کرونا خبرداد و گفت: این استان در پیشگیری از ویروس کرونا در تولید محصولات و اقلام بهداشتی جزو استان های پیشتاز در سطح کشور شناخته شده که توانسته در مدتی کوتاه اقدام به راه‌اندازی کارخانجات تولید الکل ، محلول و ماسک کند.

پورآبادی در ادامه این ویدئو کنفرانس اظهار داشت: برای سهولت در برقراری ارتباطات و مبادلات تجاری و اطمینان بخشی انجام معاملات، اتاق بازرگانی خراسان شمالی آمادگی راه اندازی دفاتر توسعه تجارت خارجی در کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در این ویدئو کنفرانس به پتانسیل‌ها و توانمندی های بالقوه استان  خراسان شمالی برای تولید محصولات مشترک و محصولات تولیدی آن کشورها برای حضور در بازارهای آسیای شرقی و میانه اشاره کرد که با استقبال روسای انجمن ترکیه ، آلمان و آفریقای جنوبی مواجه شد.

وی افزود: در این ویدئوکنفرانس هر سه کشور آمادگی خود را برای سفر به استان خراسان شمالی در دروان پساکرونا برای گسترش روابط و مبادلات تجاری اعلام کردند و تاکید داشتند: استان خراسان شمالی استانی بکر و با پتانسیل های فراوان در حوزه تجارت، صنایع و معادن برای مبادلات تجاری است .

در این ویدئو کنفرانس هر سه کشور آمادگی تامین کالاها و ماشین آلات مورد نیاز ایران در مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا که باعث شده واردات به ایران به سختی انجام شود، اعلام کردند.

 در این‌ ویدئو کنفرانس روسای انجمن موسیاد آفریقای جنوبی و ترکیه با توجه به سفری که سال های گذشته به استان خراسان شمالی داشتند ، اظهار کردند: خراسان شمالی را استانی توانمند در حوزه بازرگانی و معدن یافته اند که قابلیت مبادلات تجاری بالایی دارد.

شایان ذکر است ویدئو کنفرانسی با حضور مسئولان اقتصادی بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی کشورهای اوکراین، سوریه و بوسنی هرزگوین نیز در روزهای آینده برگزار خواهد شود.

این ویدئو کنفرانس با برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور بین الملل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می‌شود.

برگزاری نشست های تجاری- خراسان شمالی - هیات های تجاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر