کد خبر: 898492 A

دبیر اجرایی خانه کارگر خراسان شمالی :

دبیراجرایی خانه کارگر خراسان شمالی ضمن ابراز تاسف نسبت به نحوه تصویب حداقل دستمزد سال 99 کارگران، این اقدام را غیرقانونی دانست و اظهار داشت: بدعت جدید در تعیین دستمزد، امنیت روانی کارگران را به یغما برده است.

محمد صباغیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درخراسان‌شمالی، با اشاره به تعریف قانونی تعیین دستمزد در قانون کار هرگونه توافق خارج از ماده 41 قانون کار را مردود دانست و عدول از قانون را حرمت‌شکنی ذینفعان برشمرد.

وی از نمایندگان محترم مجلس خاصه اعضای محترم فراکسیون کارگری خواست برحسب وظایف قانونی خود که همانا نظارت به اجرای صحیح قانون است در قبال این عمل غیر قانونی واکنش نشان دهند.

صباغیان در ادامه به شرایط فعلی کشور اشاره کرد و گفت: بیشترین آسیب را در شیوع ویروس کرونا کارگران دیده اند که در ابعاد مختلف معیشتی ، امنیت شغلی و روانی آنان را تحت تاثیر قرار داده است و شایسته نیست دردی مضاعف برای کارگران تحمیل شود .

محمد صباغیان

وی افزود: کارگرانی که از ماه ها قبل به امید افزایش دستمزد برای ترمیم معیشت خود ثانیه شماری می کردند متاسفانه در شب نیمه شعبان عیدی خود را از دولت گرفتند و امروز نگران‌تر از گذشته ، با مسائل و مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند .

صباغیان اظهار کرد: انتظار جامعه کارگری از وزیر محترم کار و دولت تدبیر و امید بسیار فراتر بوده وخواستار تحقق شعارهای انتخاباتی دولت، در تعیین حداقل دستمزد سال 99 هستند.

خانه کارگر - خراسان شمالی - حقوق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر