کد خبر: 851187 A

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی خبر داد ؛

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی از بهره برداری وتکمیل ۳۷ کیلومتر از جاده جنگل گلستان تا پایان بهار سال آینده خبرداد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا،سید عبدالمجید نژادصفوی، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی با اعلام این مطلب  با بیان این که  خراسان شمالی هم‌اکنون سهمی از ٰآزادراه‌های کشور ندارد، اظهارداشت: مجموع شبکه جاده‌ای این استان 6 هزار کیلومتر است.

وی افزود: درحال حاضر  ۱۷۳ کیلومتر بزرگراه در استان خراسان شمالی وجود دارد که یک درصد شبکه بزرگراهی کشور را شامل می‌شود.

صفوی با بیان ایکه این استان یک استان مرزی است و در تردد زائران حرم رضوی نقشی پررنگ و در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی، صنعتی و معدنی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد گفت:  بر این اساس باید تحولی در این حوزه انجام شود و سهم استان در شبکه بزرگراهی کشور افزایش یابد.

وی افزود: استان خراسان شمالی ۴۳۳ کیلومتر راه اصلی و ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی دارد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون تعداد زیادی پروژه جاده‌ای را با توجه به اعتبارات ملی و استانی در دست اجرا داریم و از لحاظ اعتباری اگر بتوانیم تخصیص‌های مناسبی تا پایان سال مالی جذب کنیم، اتفاقات خوبی در استان رخ می‌دهد.

نژاد صفوی با اذعان به این که درحال حاضر  قرارداد حدود ۹۰۰ کیلومتر راه در استان منعقد شده است ، اظهار کرد: برخی فعال و برخی نیازمند بازنگری‌ هستند و برخی از این پروژه‌ها نیز به دلایلی از جمله کمبود اعتبار آن‌گونه که مد نظر وزارت راه و شهرسازی است پیش نرفته و نیازمند بازنگری و مساعدت مسئولان است.

مدیرکل راه و شهرسازی یکی از موضوعات اساسی در این حوزه که مطالبه مردم و دستگاه‌های مختلف استان است را موضوع جاده جنگل گلستان اعلام کرد واظهارداشت: این محور به دلیل تک‌بانده بودن، میزان تلفات بالایی دارد.

وی با بیان این که این محور نقشی بسیار اساسی در رونق اقتصادی استان دارد و بهره‌برداری از آن می‌تواند به جذب گردشگر بینجامد، گفت: اگر همکاری لازم در خصوص پروژه جاده جنگل گلستان انجام شود، امکان افتتاح ۳۷ کیلومتر از این محور تا پایان بهار سال آینده وجود دارد که اتفاق مبارکی برای استان است.

 

 

خراسان شمالی - راه و شهرسازی - جاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر