کد خبر: 843995 A

استاندار خراسان شمالی:

استاندار خراسان شمالی با انتقاد از اینکه تاکنون مسئولان استان به خوبی پیگیر اجرای مصوبات سفر دولت نبوده‌اند، اظهارکرد: مصوبات سفر رئیس جمهوری باید جدی پیگیری شود و نباید هیچ طرحی معطل بماند.

به گزارش ایلنا، محمدعلی شجاعی  در نشست پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اظهار داشت: طرح‌های کوچک مصوب سفر ریاست جمهوری به این استان، باید تا دهه فجر امسال تکمیل شده و به بهره برداری برسد.

وی افزود: مدیران باید تلاش کنند تا طرح های کوچک را که نیاز به اعتبارات کمی دارند و از پیشرفت فیزیک خوبی برخوردارند، هرچه زودتر اجرا و به پایان برسانند .

شجاعی متذکر شد: اجرای هر پروژه کوچکی که به سال ۹۹ بیفتد، بی تدبیری مسئول را نشان می دهد .

شجاعی در ادامه به ۲ طرح بزرگ اتصال خراسان شمالی به راه آهن و نیز اجرای محور زمینی بجنورد - جنگل گلستان اشاره کرد وگفت: برای اجرای این ۲ طرح و بهره برداری آنها نباید هیچ مشکلی سد راه  باشد.

وی درباره  موانع  پیش رو تملک زمین های مسیر راه آهن جوین - اسفراین اظهارداشت: طرحی با این اهمیت را معطل تملک نکنید و در این بحث باید جدی وارد کار شوید.

وی از تمامی مسئولان دستگاه های اجرایی خواست تا زمان پایان پروژه ها  را اعلام کنند و افزود: به هر میزان اعتبار لازم است باید اعلام کنید تا پیگیری کنیم .

محمد رضا هنرور، نماینده شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل کشور در خراسان شمالی نیز اظهار کرد: در دوره دوم از سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان مصوب شد مبلغ 400 میلیارد تومان اعتبار برای دو پروژه شامل تکمیل عملیات راهسازی محور بجنورد-گلستان و تکمیل عملیات ساخت راه آهن محور نقاب-جوین-اسفراین-بجنورد اختصاص داده شود.

وی افزود: در این مصوبه، قرار شد که از مبلغ 400 میلیارد تومان، 82 میلیارد تومان اعتبار در سال مالی 98 و 280 میلیارد تومان آن در سال مالی 99 به این پروژه اختصاص داده شود.

نماینده شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل کشور در خراسان شمالی در ادامه درباره ساخت راه آهن نقاب-جوین-اسفراین-بجنورد نیز بیان کرد: عملیات ساخت این پروژه در دو قطعه شامل قطعه 27 کیلومتر و قطعه 31 کیلئومتر در حال انجام است.

 

 

 

 

خراسان شمالی دولت رئیس جمهور رییس جمهوری تملک زمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر