کد خبر: 804698 A

در محل تفرجگاه "بش قارداش"؛

نخستین جشنواره بجنورد، شهر آبنبات، با همکاری اتاق بازرگانی، دستگاه های اجرایی و واحدهای تولیدی آبنبات استان خراسان شمالی در محل تفرجگاه بش‌قارداش بجنورد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از خراسان شمالی، صمدی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌شمالی در آیین این جشنواره گفت: این جشنواره در راستای بهبود رونق تولید، معرفی و برند سازی آبنبات برگزار شد.

 وی با بیان اینکه صنعت آبنبات در استان به عنوان یکی از ظرفیت های اقتصادی قابل عرضه در سطح ملی و بین المللی است، افزود: آبنبات سوغات معروف و اصیل استان خراسان شمالی است.

وی ادامه داد: با برندسازی این محصول می‌توانیم از تجارت آن، ارزش افزوده فراوانی را نصیب استان و کشور کنیم.

صمدی با تاکید بر اهمیت معرفی آبنبات بجنورد در سایر استان‌های کشور خواستار حضور بیشتر این صنف در نمایشگاه های داخلی و خارجی به جهت معرفی بیشتر آن شد.

صمدی اتاق بازرگانی خراسان شمالی

وی اظهار داشت: صادرات این محصول رونق اقتصادی استان و کشور را به دنبال دارد بنابر این در این زمینه باید تولید کنندگان آبنبات بجنورد تلاش بیشتری داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: در کارگاه های آبنبات سازی این شهر ماهانه حدود ۶۰۰ تن آبنبات تولید می‌ شود که شغل بیشتر اهالی شهر به نحوی با این صنعت در ارتباط دارد.

در این جشنواره برنامه های شاد و متنوعی همچون برگزاری موسیقی محلی و پاپ و رقص محلی، تقدیر از عکاسان برتر جشنواره کندک، تقدیر از صنعتگران حرفه آبنبات و تقدیر از عکاسان برگزیده مسابقه چالش عکس و همچنین هنرمندان از جمله علی قمی قهوه چی معروف عصر جدید در این مراسم هنرنمایی کردند.

گفتنی است غرفه هایی نیز برای عرضه و معرفی انواع آبنبات بجنورد برای مردم و مسافران حاضر در تفرجگاه بش قارداش برپا شد.

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان شمالی دستگاه های اجرایی سوغات مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر