کد خبر: 714923 A

در راستای رشد و رونق تولید استان صورت گرفت؛

استاندار خراسان شمالی از تلاش‌های دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان در راستای فراهم سازی رونق تولید و رفع مشکلات مابین بخش خصوصی و دولتی قدردانی کرد.

به گزارش ایلنا از خراسان شمالی، دکتر محمد علی شجاعی در دهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با اعلام این مطلب گفت: اهمیت بخش خصوصی بر کسی پوشیده نیست و این بدان معناست که هیچ جای دنیا را در طول تاریخ دولت آباد نکرده بلکه بخش خصوصی آباد کرده است.

وی افزود: دولت مدیریتش نظارت و فراهم سازی زیرساخت ها و ایجاد محیط امن برای بخش خصوصی است تا بخش خصوصی بتواند سرمایه گذاری کند.

وی اظهار داشت : در این چند سال اگر شعارهای دولت در راستای اشتغالزایی و فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی محقق شده بخش خصوصی فراهم کرده نه بخش دولتی.

استاندار خراسان شمالی در ادامه از تلاش های دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان در راستای فراهم سازی رشد رونق تولید و رفع مشکلات مابین بخش دولتی و خصوصی استان قدردانی کرد.

وی به پیگیری مصوبات جلسات شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی استان از ابتدای سال 97 تاکنون  پرداخت و گفت:متاسفانه برخی مصوبات اهم از ملی و استانی تاکنون  اجرا نشده و این نشان می دهد انسجام بین  بخش خصوصی و دولتی در استان مدنظر نبوده است.

وی افزود: بر این اساس تقاضا داریم در این جلسات تمام مسائل با حضور بخش دولتی بررسی شود و بخش خصوصی به عنوان پیشنهاد دهنده در کمیته های زیر مجموعه جلسات شورا به بررسی کارشناسی بپردازند و به عنوان دستور کار در این جلسات بیان کنند.

شجاعی با بیان این که  شان هر جلسه  به اجرایی شدن مصوبات آن  است نه به تعداد مصوبات و تعداد جلسات آن، گفت:امیدواریم با همکاری خوب بخش خصوصی و دولتی استان بتوانیم در جلسات شورا خروجی عملیاتی برای تولید ثروت در استان فراهم آوریم.

وی متذکر شد:مدیران و مسئولان باید برای بخش خصوصی محیط امن و آرام فراهم کنند و اتاق بازرگانی به عنوان اتاق فکر می تواند در نقش تسهیل کننده بخش خصوصی را برای رونق تولید یاری کند.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی خواستار پای کار آمدن همه افراد عضو اتاق بازرگانی شد و بیان کرد: همه ما وظیفه داریم در استان شرایط لازم را برای توسعه و رشد بخش خصوصی در تمام بخش ها ایجاد کنیم.

وی از برگزاری نشستی با تمام اعضای اتاق بازرگانی استان در اینده نزدیک در محل استانداری خبر داد و افزود: این نشست به منظور تبادل نظر، بیان مشکلات و ارائه راهکارها برگزار خواهد شد.

شجاعی در بخش دیگر سخنان خود با بیان این که وظیفه ما پیگیری مشکلات صنفی تمام اتحادیه ها است از اتحادیه های اتاق اصناف استان تقاضا  داریم خواسته های خود را از مسیر منطقی پیگیری کنند و ازتحصن واعتراض در خیابان ها خودداری کنند.

رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در این جلسه با قدر دانی از حمایت های استاندار  از بخش خصوصی و توجه ویژه به پیگیری  مشکلات واحدهای تولیدی وصنعتی استان براهمیت بخش خصوصی در چرخه اقتصادی کشور تاکید کرد و گفت:  بخش خصوصی توسعه و آبادانی کشور را فراهم می آورد.

محمد صمدی به کسب رتبه پنجم شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در بین اتاق های بازرگانی سراسراستان های  کشور در سال گذشته اشاره کرد وگفت: با وجود نبود زیرساخت‌های لازم در استان از جمله نبود راه آهن، راه دریایی و بنادر و فرودگاه مناسب تمام تلاش اتاق بازرگانی و اعضای دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان حل مشکلات و مسائل پیش رو تولیدکنندگان و صنعتگران استان به منظور فراهم سازی استانی رو به رشد است.

وی در ادامه به بیان دستور جلسه و پیگیری مصوبات جلسات قبل کمیته های ذیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان پرداخت .

رییس کل دادگستری خراسان شمالی نیز در این جلسه از آمادگی دستگاه قضایی در راستای حمایت و کمک به بخش خصوصی و دولتی در استان خبر داد.

حجت الاسلام جعفری گفت: دستگاه قضایی ظرفیتی است در اختیار بخش خصوصی و دولتی و خود را مکلف می داند در حمایت از این دو بخش همکاری و حمایت لازم را داشته باشد.

وی موضوع فرار مالیاتی را یکی از بحث های مهم و قابل پیگیری دستگاه قضایی اعلام کرد و اظهار داشت: به دلیل حجم گسترده فرارهای مالیاتی دستگاه قضایی به عنوان جرم این مهم را پیگیری می کند.

بخش خصوصی خراسان شمالی دولت رشد مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر