کد خبر: 976360 A

رئیس علوم پزشکی گناباد خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد از برگزاری آزمون صلاحیت بالینی دانشجویان رشته پزشکی در مرکز آزمون صلاحیت بالینی این دانشگاه برای اولین بار خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گناباد، جواد باذلی در این باره گفت: تعداد ۲۲ نفر دانشجوی رشته پزشکی شرایط شرکت در این آزمون را داشته‌اند و آزمون از ساعت ۸ صبح پنجشنبه ۱۰ مهرماه در مرکز آزمون صلاحیت بالینی دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.

وی ادامه داد: این آزمون دارای ۱۶ ایستگاه مهارتی بوده و دانشجویانی که در این آزمون نمره قبولی را کسب کنند می‌توانند فارغ‌التحصیل شده و وارد بازار کار شوند.

وی افزود: این مرکز یکی از استانداردترین مراکز صلاحیت بالینی در دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه است که به همت همکاران ما در حوزه‌های مختلف به ویژه معاونت آموزشی با اعتباری حدود ۱۰ میلیارد تومان، تجهیز و راه‌اندازی شده که امیدوارم سال‌ها در بحث آموزش و ارزیابی دانشجویان دانشگاه مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون دانشجویان برای شرکت در آزمون صلاحیت بالینی مجبور بودند به مرکز استان بروند، تصریح کرد: با توجه به نیاز دانشگاه به داشتن مرکز آزمون صلاحیت بالینی، عملیات احداث این مرکز از حدود اوایل سال ۱۳۹۸ در مکان بلااستفاده‌ای در طبقه پایین دانشکده پزشکی آغاز شد و پس از بازسازی در تابستان سال گذشته همزمان با سفر مقام عالی وزارت افتتاح شد و به تدریج با خرید مولاژها، تجهیزات ارتباط تصویری و نظارتی و کنترلی در هفته گذشته به طور کامل تجهیز شد.

 

بازار کار دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی وزارت بهداشت آزمون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر