کد خبر: 970204 A

معاون فرماندار مشهد خبر داد:

معاون امنیتی- انتظامی فرمانداری مشهد گفت: تاکنون ۱۴ مکان محصور به دیوار واقع در بستر رودخانه اسماعیل‌آباد یکی از مسیل‌ها یا کال‌های مشهد، تخریب و رفع تصرف شده است.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمدرضا دانشورنیا در این خصوص افزود: این مکانهای غیرمسقف دیوارکشی در بستر رودخانه زمانی محل فروش ضایعات و یا حتی تجمع معتادان بود لذادر گام نخست آزادسازی با اقدام شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی رفع تصرف شدند.

وی ادامه داد: همچنین رفع تصرف افزون بر ۱۰۰ واحد مسکونی واقع در بستر رودخانه اسماعیل‌آباد، در گام بعدی و در قالب توافق با شهرداری مشهد و متولی‌گری شرکت آب منطقه‌ای صورت خواهد گرفت. 

معاون فرماندار مشهد در ادامه به برنامه رفع تصرف زمین در هشت پهنه واقع در حاشیه این کلانشهر به عنوان مکانهای درگیر معضلات اجتماعی از جمله مواد مخدر اشاره و بیان کرد: کال اسماعیل‌آباد نخستین گام در اجرای این برنامه است.

وی گفت: اقدام قانونی شرکت آب منطقه‌ای خراسان در همین چارچوب برای رفع تصرف بستر رودخانه اسماعیل‌آباد مدنظر است تا از پیامدهای سیل و صدمات احتمالی ناشی از آن در مناطق مسکونی شهر مشهد پیشگیری شود.

دانشورنیا جمعیت روستای اسماعیل‌آباد را شش هزار و ۲۰۰ نفر ذکر و بیان کرد: تنها بخشی از جمعیت این روستا با تصرف بستر رودخانه در قالب ۱۰۰ واحد مسکونی در این منطقه ساکن شده‌اند.

خراسان رضوی زمین شهرداری فرماندار مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر