سرخط خبرها:
کد خبر: 969634 A

شهردار مشهد مطرح کرد:

شهردار مشهد گفت: اقدام فوری برای ساماندهی کشف‌رود در دستورکار است و برای ساماندهی این پروژه در میان مدت اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا کلائی شهردار مشهد در این خصوص گفت: عملیات اجرایی ساخت تصفیه خانه «سپتاژ» در محدوده اولنگ از چندی پیش آغاز شده است که سبب حل شدن موضوع مهم و جدی فاضلاب‌های تانکری می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرداری مشهد درختکاری بیش از ۴۷۰ هکتار از اراضی حاشیه کشف رود را برعهده گرفته افزود: تاکنون ۱۶۰ هکتار از این درختکاری‌ها انجام شده و سعی می‌کنیم تا پایان سال این میزان را افزایش دهیم.

شهردار مشهد ادامه داد: با انجام این درختکاری‌ها، فضای سبز باکیفیتی از محدوده پرکندآباد تا کنار گذر شمالی به فضای سبز مشهد اضافه خواهد شد.

کلائی با تاکید بر اینکه در محدوده پرکندآباد تا کنار گذر شمالی هیچ موتور تلمب‌های وجود ندارد، بیان کرد: شاید در محدوده کنار گذر شمالی تا مجموع چرم شهر تعدادی وجود داشته باشد که بخشی از آن‌ها جمع‌آوری شده و بخش دیگری نیز با مشارکت شرکت آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی و فرمانداری جمع‌آوری خواهد شد و اگر نیاز باشد ما نیز کمک خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که می‌تواند بر رفع مشکل موتور تلمبه‌ها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد، تصفیه خانه «سپتاژ» است که به صورت جدی پیگیر ساخت و بهره‌برداری از آن هستیم که امیدواریم برای این کار نهاد‌های حاکمیتی نیز کنار ما قرار بگیرند.

شهردار مشهد تاکید کرد: زمانی که مدیریت شهری پذیرفته است که با سرمایه‌گذاری چند هزار میلیارد تومانی، تصفیه‌خانه‌هایی را برای رفع مشکل فاضلاب رها شده احداث کند، نیازمند حمایت نهاد‌های حاکمیتی از مدیریت شهری هستیم.

جهاد کشاورزی شهرداری فضای سبز مشهد شهردار مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر